с. Придніпровське. Придніпровський ДНЗ

   





Сонечко

 

 

Відкрите заняття в рамках тижня взаємовивчення досвіду 2015

Вихователь: Ганоченко Ірина Михайлівна

      Тема: Земля – домівка людства

Програмовий зміст: Уточнити знання дітей про те, що Сонце – зоря, яка знаходиться у центрі нашої галактики, назву інших планет, глобус – макет землі; розширити знання про те, що планета Земля – спільна домівка народів світу; познайомити з особливостями зовнішнього вигляду представників людських рас (колір шкіри, волосся, очей); дати уявлення про те, що люди, маючи різні мови, місце проживання, різні культури, традиції та державні символи, хочуть миру; учити розрізняти Прапор та Герб України серед державних символів інших держав. Формувати допитливість, бажання жити в мирі з народами світу. Виховувати гордість за власну державу, повагу до людей інших країн.

Обладнання: глобус, карта, ілюстрації із зображенням державних символів України та 5-6 країн світу, картинки з представниками людських рас і національностей.

                                         Хід заняття

Вихователь: діти, привітаємось з нашими гостями

               Ми сонцю скажем: «Здравствуй!»

              Ми скажем небу: «Здравствуй!»

                Гостям ми скажем: «Здравствуйте!»

                Хай буде світ чудовий

                І навіть у негоду

                Ми всім бажаєм щастя,

                 Любові, красоти!

-         Діти, до нашого садочка надійшов лист, на конверті вказано, що його мають право відкрити діти старшої групи «Сонечко». Давайте відкриємо (дістає флешку). Як ми можемо взнати, що на ній там є. вставити в ноутбук. (перегляд презентації із зображенням планет сонячної системи)

Що ми  вами побачили? (планети)

Вихователь: Сонце – це що? (зірка) У сонця є своя родина – планети, що рухаються навколо нього (підходимо до макету сонячної системи). Давайте про них згадаємо:

               Як від Сонця починаєм,

               То Меркурій перший знаєм.

                А за ним, немов подруга,-

          Це Венера, вона друга

А нам серце звеселя

                Третя – матінка Земля.

                Ніби бог війни упертий,

      Марс іде, і він четвертий

               Знає астроном завзятий,

                Що гігант – Юпітер – п’ятий.

                 Хто з кільцем здружився просто?

      Це Сатурн – планета шоста

                  Він бог неба в себе вдома.

                   Це Уран – планета сьома.

                   Хто планету восьму знає?

                   Це Нептун нас зустрічає.

Так скільки всього планет? (вісім)

На якій із цих планет проживаємо ми з вами? Чим наша планета відрізняється від інших планет? (є вода, люди, тварини, повітря) розглянемо ближче, яка вона наша планета, а допоможе нам у цьому глобус. Що таке глобус? Це модель Землі, він точнісінько такий, як наша планета, але дуже маленький.

Якого кольору найбільше на глобусі?

Що означає цей колір?

Чи багато людей живе на Землі?

Так дуже багато, люди живуть у різних країнах, серед них проживаємо і ми.

Як називається наша держава?

Як зветься народ України?

За якими державними символами можна впізнати Україну?

           Дидактична гра «Упізнай, назви, опиши держані символи України»

     

 

Давайте знайдемо нашу державу на глобусі.

Кожна країна відокремлюється від іншої спеціальними межами, які позначені на карті. І називаються вони державними кордонами. Країни – сусіди шанобливо ставляться до державних кордонів і намагаються не порушувати їх. Тоді люди, які проживають у сусідніх країнах, живуть у дружбі і злагоді. Таке життя називається мирним.

Які держави знаходяться найближче до України? Це Польща, Росія, Білорусія, Румунія, Молдова. Як називаються люди в цих державах? (поляки, росіяни, білоруси, румуни, молдовани)

Україна знаходиться у Європі, ми з вами хто? (європейці). У Європі багато інших країн (Англія, Франція, Італія інші). Вони розмовляють по-різному, одягаються по-різному, співають різних пісень, живуть у різних будинках, їдять різні страви. Але є мова, яка зрозуміла всім народам. Це мова танцю.

Фізхвилинка (танок дружби)

(Виставляю картинки з людьми різних народів)

 

      

Давайте розглянемо малюнки і назвемо представників яких народів тут зображено. Чи схожі ці люди на нас? Що в них схоже? (виставляю картинку з китаянкою)

З якої країни може бути ця жінка?

Чи схоже її вбрання на наше?

Якою мовою спілкуються в Китаї?

Виберіть малюнок з людьми які найбільше схожі на вас. Поясніть свій вибір.

Дидактична гра «Знайди гостя, що приїхав до нас з Африки»

Чим відрізняються один від одного люди на картинках? (кольором шкіри, волоссям, розрізом очей, зростом, одягом, мовою, звичаями)

Що спільного у людей на картинках? (живуть на планеті Земля, мають руки, ноги інше)

Незважаючи на всі відмінності між народами планети Земля, ми можемо назвати їхніх представників «землянами», а також одним величним словом – «людство». Повторіть. Кожна сімя, кожна родина має домівку. Що є домівкою для всього людства? Як мають жити у своїх домівках всі народи, що населяють Землю? Тож давайте зробимо з вами хоровод дружби з фігурок людей, які населяють нашу планету.

         Колективна аплікація «Хоровод навколо землі» 

         Земля така чарівна і квіткова

           В холоднім космосі перлиною летить.

           Вона жива, прекрасна і казкова

           І цю Землю люди бережіть.

Нам усім потрібен мир на планеті, щоб ми могли навчатись, відпочивати, жити. Тому будемо його зберігати.

Підсумок

Про що ми сьогодні з вами розмовляли?

Чому треба дружити з усіма людьми?

Чому треба, щоб був мир на планеті?

 

 

 

 

 

 

 

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

 (Кольоротерапія)

 

 

Тема заняття:

 

«Як хмаринка гостей запросила»

 

 

Програмовий зміст:

Фізичний розвиток: удосконалювати моторні навички за допомогою ігрових імітаційних рухів.

Соціально – моральний розвиток: виховувати дбайливе ставлення до природного оточення, прагнення не задавати йому шкоди.

Емоційно – ціннісний розвиток: формувати зацікавлене ставлення до ігрової діяльності, учити дітей передавати свій емоційний стан у різних видах ігор.

Пізнавальний розвиток: дати дітям поняття що з’єднавши два кольори можна отримати новий колір, вчити створювати нові кольори, розвивати творчу активність, виховувати інтерес до експериментів з кольором, закріплювати знання про послідовність барв веселки.

Мовленнєвий розвиток: вправляти дітей у словотворенні прикметників, складанні поширених речень, розвивати пояснювальне та діалогічне мовлення.

Художньо – естетичний розвиток: знайомити дітей з монотипією, закріплювати назви основних кольорів, формувати навички з малювання нетрадиційною технікою, виховувати вміння слухати пояснення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії.

Креативний розвиток: розвивати творчі здібності, фантазію.

Обладнання: різнокольорові метелики,набір фарб, пензлі, білий папір, набір смужок всіх кольорів спектра веселки.

Хід заняття

1.     Психогімнастика «Чарівна пір’їнка»

Вихователь саджає дітей колом, просить заплющити очі. Починає торкатися пір’їнкою до частин тіла дітей:

-         Чим я торкалася до вас?

-         Як ви думаєте, якого кольору пір’їнка?

-         Велика  вона чи маленька?

-         Сьогодні я отримала незвичайне запрошення, в якому нас запрошують на день народження.

-         Ви любите святкувати день народження?

 

2.     Гра «Хто найуважніший»

-         Ви сьогодні вдягнені гарно, але я хочу перевірити, які ви уважні. Я буду називати колір, а ви будите шукати цей колір в вашому одязі. Хто знайде цей колір, робить крок вперед. І так ми будемо крокувати поки хтось не підійде до мене першим.

 

3.     Вправа  «Чарівні перевтілення»

-         Сьогодні день народження святкує наша хмаринка і запрошує до свого палацу гостей.

-         А щоб потрапити у її гарний палац нам потрібно до нього долетіти. І тому нам потрібні чари. А допоможе нам чарівний метелик, він подарує вам яскраві крильця, за допомогою яких ми долетимо до палацу хмаринки. Давайте передамо чарівного метелика з долоньок в долоньки, щоб кожен отримав чарівні крильця. Ми з вами перетворимося на ніжних, гарних метеликів.

-         Зараз кожен вибере метелика улюбленого кольору. (Діти обирають метеликів з кольорового паперу).

-         Чому ви обрали саме цей колір?

Варіанти відповідей дітей:

Жовтий: схожий на тепле сонечко, на курчатко;

Рожевий: він красивий,

Блакитний: він мене заспокоює…

4.     Мовна гра «Два кольори зустрілися, та й розговорилися»

-         Ось ми і прилетіли на день народження до хмаринки. Хмаринка запросила всі кольори, з якими подружилася під час подорожі. Кольори почали знайомитися один з одним.

Вих.:  Доброго дня.

Дит.:  Доброго дня.

Вих.:  Я – зелений колір, живу в листочках дерев, квітів, в траві, в крокодилові, в гусені, в зеленій фарбі. А ти?

Дит.:  Я – жовтий колір, живу в сонечку, в кульбабі, в жоржинах, в курчаткові, в жовтій фарбі.

Вих.:  Я тихий, теплий, спокійний, радісний. А ти?

Дит.:  А я веселий, світлий, теплий.

Вих.:  Я люблю думати, розповідати, допомагати. А ти?

Дит.:  А я люблю бігати, стрибати, танцювати.

5.     Вправа «Фарба з фарбою подружись, новий колір – з’явись».

-         І коли всі фарби подружилися, вони почали святкувати день народження хмаринки. Всім було дуже весело. І ось тут трапилося диво. Під час однієї гри крапельки різних фарб змішалися: коли змішалися синя і жовта фарби, то з’явилася  зелена крапелька. А коли змішалися червона і жовта фарби, то з’явилася помаранчева крапелька.

-         Давайте спробуємо поєднати дві фарби і подивимося, чи всі фарби можуть дружити.

Діти експериментують з кольорами і роблять висновки.

6.     Гра «Хто швидше складе веселку»

-         Фарбам і хмаринці сподобалося бавитися і розбризкувати фарби і коли вони поглянули навкруги то побачили, що над ними з’явилася різнокольорова веселка.

-         Давайте і ми викладемо веселки і подивимося, хто зробить це найшвидше і правильно.

7.     Фізкультхвилинка

Гра «Веселі каруселі»

Закружились каруселі

Все кругом, кругом, кругом.

А ми діточки веселі

Все бігом, бігом, бігом

Тихше, тихше, не спішіть,

Каруселі зупиніть.

1,2,1,2, вже закінчується гра

8.     Малювання метелика (монотипія).

-         День народження хмаринки підходить до завершення. А на згадку про таке чудове свято давайте намалюємо хмаринці метеликів, за допомогою яких ми сюди потрапили.

Вихователь пояснює й показує спосіб виконання зображення метелика в техніці монотипії. На одній половині аркуша треба намалювати крила метелика. Поки фарби ще вологі, згорнути аркуш навпіл і притиснути його долонею. Малюнок відіб’ється на іншій половині аркуша. Вихователь звертає увагу дітей на те, що обидві половинки зображення тотожні.

По завершенню роботи вихователь проводить виставку і аналіз дитячих  робіт.

9.     «Кольорова водичка»

-         А щоб повернутися додому нам потрібно знову перетворитися на дітей. Хмаринка приготувала для нас чарівний напій, щоб ми швидше розвіялися чари і ми повернулися додому. (Діти п’ють «кольорову» волдичку).

10.                       Підсумок заняття

-         Що найбільше вам сподобалося на святкуванні?

-         Яка вправа сподобалася вам найбільше?

-         А які кольори утворили нові фарби?

 

Підготувала: Грінченко Л.О.

2012р