с. Придніпровське. Придніпровський ДНЗ

   





Дзвінкі долоньки

 

 

" ПОДОРОЖ УКРАЇНОЮ"

   КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ СТАРШОЇ ГРУПИ " ДЗВІНКІ ДОЛОНЬКИ"

В рамак тижня взаємовивчення 2015року

 ПІДГОТУВАЛА:  Артишук Олександра Миколаївна.

 Мета: Продовжувати збагачувати знання дітей про історію України, про роль Запорізької Січі як історичний факт нашої держави; ознайомити з містами Запоріжжя, Харкова, Донецька; закріпити знання про Київ, та Львів, географічний поділ України на Західну, Південну, Східну, Північну, Центральну. Підвести до розуміння, що в різних регіонах України проживає український народ. Сприяти формуванню розуміння Батьківщини як єдиної унікальної для кожної людини рідної землі, отриманої у спадок від предків. Розвивати допитливість, спостережливість, уміння орієнтуватися на мапі. Виховувати любов до Батьківщини, її минулого, традицій, шанобливе ставлення до національних героїв, патріотичні почуття.

Матеріал: мапа України, ілюстрації із зображенням природи та міст основних регіонів України, слайди із зображенням міст і краєвидів України.

Попередня робота: Бесіди про Україну та її регіони, історичні події; уявні подорожі пам’ятними місцями нашої держави; розглядання ілюстрацій, слайдів, перегляд фільмів; участь у святкуванні державних і національних свят; конкурси «Як ми знаємо Київ», «Українці – нащадки козаків».

                                           Хід заняття

Звучить аудіо запис пісні Наталії Май «Моя Україна». Читання вірша Л. Полтавки «Наша Батьківщина»:

Там, де море є глибоке,

Де заквітчані Карпати,

Де степи такі широкі,

Що очима не обняти,-

Там є наша Батьківщина Україна!

-         Наша Батьківщина дуже велика. У ній є багато міст і сіл, річок і озер, лісів і полів, є гори і моря. Живуть в Україні чудові люди, які називаються українцями, як і ми з вами.

-         Ви хочете більше дізнатися про свою Батьківщину? Щоб краще пізнати свою Батьківщину я вам пропоную «помандрувати» в різні куточки країни: у Західну, Південну, Східну і Центральну Україну, та в кінці заїхати в столицю України «Київ». А щоб нам було що згадати після повернення в дитячий садок, я вам пропоную під час нашої подорожі зробити власну карту нашої держави. Щоб нам отримати квитки на потяг, потрібно розповісти віршик про Україну.(Діти розповідають вірші) Будь ласка займіть свої місця ми вирушаємо на Захід.

-         Чому цю частину України називають західною? (відповіді дітей)

 (перегляд слайдів міста Львова)

-         Хто пізнав це велике місто і готовий сказати його назву?

-         Який пам’ятник архітектури збудовано на найвищому пагорбі Львова?

-         На честь кого було збудовано храм?

-         Біля якої знаменитої на всю Україну і знаної в світі фабрики ми їдемо?

-         Яку вами улюблену продукцію виробляють на фабриці «Світоч»?

Діти а чи знаєте ви що Львів одне з найстаріших та найгарніших міст України. У місті є багато парків, пам’ятників, музеїв, театрів гарних будинків. У ньому живуть добрі, привітні і працьовиті люди.

А ось діти подивіться видніються чудові гори. (розгляд картин Карпати)

-         Як називаються гори у Західній Україні?

-         Так, це гори Карпати. Вони високі і гарні. Їхні схили пологі, покриті зеленими лісами. Ці схили називаються полонинами. Проживають високо в горах українці, яких називають гуцулами. Гуцули випасають овець, виготовляють чудові дерев’яні речи, вовняний одяг.(розгляд іграшок, одяг,капелюх, посуд.) А зараз пропоную пограти у народну гру «Горохова скриня». Давайте візьмемо декілька дерев’яних іграшок, завеземо їх у Східну Україну і подаруємо дітям. Займіть свої місця ми вирушаємо на Схід.( Перегляд слайдів Харкова та Донецька)

-         Чому цю частину України називають Східною?

-         Про які великі міста Східної України ми з вами переглядали відео?

-         Яке з цих міст кілька років було столицею України?

-         Які потужні заводи працюють у Харкові?

-         Яка промисловість найкраще розвинена в Донецьку?

-         Що добувають у шахтах?

(Перегляд  слайдів Кардіологічного центру )

Діти подивіться це знаменитий Донецький кардіологічний центер де лікують серця дорослим та дітям з усієї України. Давайте складемо гуцульські іграшки у коробку та передамо маленьким пацієнтам кардіологічного центру.

Діти я вам пропоную розгорнути мапу та знайти Південну частину України. (перегляд відео слайдів)

-         Які великі міста знаходяться у Південній частині України?

-         Чим знамените місто Одеса?

Діти а чи знаєте ви що це за місто?(перегляд відео Запоріжжя)

-         Який найбільший завод в України знаходиться у Запоріжжі?

-         Яку продукцію виробляють на заводі Запоріжсталь?

-         Яка річка протікає через місто Запоріжжя?

-         Як називається острів на Дніпрі?

-         Чим знаменитий острів Хортиця?

На острові Хортиця давним – давно козаки побудували фортецю для захисту рідної землі від ворогів і назвали її Запорізька Січ. Захисників фортеці козацька старшина набирав українців які приходили з усіх куточків нашої землі. Незабаром захисників фортеці стало так багато, що їх почали називати Запорізьким військом.

А зараз я пропоную вам уявити себе козацьким військом та пограти у гру «Захисник фортеці»

Ну що ж пропоную вирушати у Центральну Україну  заїхати у місто Київ. Але є певні труднощі які потрібно подолати. До Києва як головного міста України треба добиратися водним шляхом. Необхідно взяти мапу і на ній прокласти шлях .

-         Якою річкою можна допливти з Хортиці до Києва?

-         Знайдіть на мапі річку Дніпро і по її руслу прокладіть шлях.(діти виконують завдання і сідають у козацькі чайки)

-         Ви чуєте як шумить Дніпро?

-         Як називається велична споруда, що видніється за воротами?

-         Хто працює в будинку з круглою баштою?

Які символи крім державних ви знаєте? А зараз пропоную вам відгадати загадки.

-         Якого кольору прапор України?

-         Як називається герб що зображений на прапорі?

-         Що крім прапора і герба є символом нашої держави?

Діти на цьому наша подорож закінчилась і нам час повертатися в дитячий садок. Адже наша маленька Батьківщина там де ми народилися та проживаємо. А Україна це Батьківщина для українців, навіть якщо вони проживають у різних частинах України, південній, західній, східній, центральній. Адже Батьківщина – рідна і єдина як батько і мати.

Україна наша Батьківщина!

Ми українці і цим пишаємось!

Люблять Батьківщину не за те що вона велика,

А за те, що своя.

-         Діти вам сподобалась наша подорож?

-         В яких частинах України ми побували?

-         В які міста заїздили?

 

 

 

 

 

 

 

 

НАРОДНА МУДРІСТЬ ГОВОРИТЬ :

"БУДЬ ГОСПОДАРЕМ СВОЇХ ВЧИНКІВ"

   КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ СТАРШОЇ ГРУПИ " ДЗВІНКІ ДОЛОНЬКИ" в рамках методичного тижня 2015р

 

                                                               

   ПІДГОТУВАЛА:  КУРДУП Н.С.

 

 

Тема: Народна мудрість говорить: "Будь господарем своїх вчинків"

Програмовий зміст: вчити визначати правильний спосіб поведінки  відповідно до ситуації, закріплювати народну мудрість: притчами, пислів'ями, формувати уявленя  про мотиви і наслідки вчинків, спонукати поводитись морально  не лише під впливом та контролем дорослого, а й з власної ініціативи, виховувати відповідальність, емпатію.

Матеріал:Пір'ячко, казкові герої, роздатковий матеріал, (глечики), книжка "Щоб метелик не наколовся", портрет Сухомлинського, серце.

Попередня робота: Читання та обговореня оповідання В. О. Сухомлинського " Щоб метелик не наколовся" та різні притчи з прислів'ями.

                      Хід заняття

                                  Збирайтесь всі скоріше, діти

                                  Усміхніться всім миліше

                                  Привітайтесь: " Добрий день! "

Діти, сьогоднішнє заняття ми з вами присвячемо народній мудрості, а саме "Будь господарем своїх вчинків". З давніх давен людство спілкується між собою жестами, словами, діями з яких і з'являються вчинки. Чи то добрі, чи то погані. Давайте і ми з вами пригадаємо чому нас вчать  казки та герої мультфільмів. А щоб нам було легше  пропоную пограти у гру.

Дитактична гра "Добре погано"

Яких героїв казок ви знаєте таких, що постійно сваряться? (вовк ізаєць, два цапки, лисиця і журавель , Том і Джері, Шапокляк)

А які герої завжди намагаються робити добро і ніколи не сваряться? (Кіт Леопольд, Чебурашка, крокодил Гена, Попелюшка, Капітошка, Русалочка)

Малята, а якими прислів'ям  ми можемо це підтвердити? "Від гніву старієш, а від сміху молодієш". Ці казкові герої залишили нам пір'ячко. Воно чарівне.  Хто візьме його до рук згадає про свої добрі вчинки.

Дитактична гра "Чарівне пір'ячко "

Вихователь віддає  чарівне пір'ячко комусь із дітей. Дитина розповідає про свої добрі вчинки, а потім  передає іншим дітям. Малята, сьогодні я хочу вам  розповісти нове прислів'я. Ось послухайте  "Із самого початку думай,  яким буде кінець" Що означають ці слова? Перш ніж щось зробити, треба подумати, чи не зашкодить це комусь. Чи завжди ви дотримуєтесь цього правила. Напевно бувають такі  ситуаціі коли ви щось робите  не задумуючись про наслідки ваших вчинків. Можливо ваші дії можуть когось засмутити, образити. Пригадайте  чи траплялися у вашому  житті такі ситуаціі. Уявімо що ви гралися і ненавмисно розбили улюблену чашку вашої матусі. Звісно ж вона   засмутиться. Що ви їй скажете, щоб вона не так засмучувалась? Звичайно, мама вибачить вам, бо дуже вас любить, але попросить вас надалі бути  більш обережними. Малята я теж маю дуже гарні глечики, мені їх подарувала моя бабуся. Ой, але ж вони всі розбиті, як прикро. Хоча в мене залишились фотокартки цих глечиків, але глечики були яскравіші. Прикоро, але нічого не вдієш.(Їх можна склеїти)Дякую мої малята за допомогу! А ви впораєтесь із таким  важким завданням? Тоді до роботи. Можливо хтось з вас пригадає прислів'я! "Допоможи другові,  хоча б голосом".

Малята, а якщо ви скажете ненароком комусь погані, образливі слова, що ви будете робити? Інколи слово може ранити набагато глибше ніж дія, вчинок. Недарма в народі кажуть: "Слово не стріла, а ранить глибоко". "Добре слово залізну браму відчиняє". Діти, а чи завжди можно загладити  свою провину за допомогою простого вибачення... Щоб допомогти вам дати відповідь на це питання, пропоную послухати одну притчу.

  У батька був син, який робив негарні вчинки, за які потім  постійно вибачався. Одного разу батько йому й каже: "Щоразу коли ти зробиш погану справу і прийдеш до мене вибачатись забивай у ворота один цвях" Пройшло багато часу - всі ворота були у цвяхах приходить син до батька і питає: "Я зробив стільки багато поганих справ, що всі ворота у цвяхах. Як я можу це виправити?" Батько йому й відповідає: "Лише добрими справами. За кожен гарний вчинок - виймай по одному цвяху з воріт" Пройшов деякий час, син зробив багато хороших справ, і вийняв усі цвяхи з воріт. Прийшов до батька: "Тату, я зробив багато гарних справ, ти вибачаеш мені? Батько відповідає: "Ти уважно пождивись на ці ворота. Що ти там бачиш? "Бачу багато дірок" відповідає син. "От і я тобі синку завжди вибачаю, але в серці моєму щоразу коли ти робиш поганий вчинок залишаються ось така дірочка" сказав батько. Задумався  над цим син, і вирішив,що краще не робити поганих вчинків, через які болить батькове серце!. Сподобалась вам притча? Перш ніж щось зробити, обовязково подумайте які наслідки це буде мати для вас, та для близьких вам людей. Якими прислівями можна охарактеризувати цю притчу." Із самого початку  думай, яким буде кінець!" ."Місяць не може світить без Сонця, але добрі вчинки світять, як Сонце". Малята пропоную  трішки відпочити і пограти у гру "Без кого я не можу обійтись?"  Малята давайте станемо колом  на нашому килимку та будемо перекидувати одним одному мячик, промовлячи: "Я не можу обійтись без... , бо в неї гарна посмішка і добра вдача, або я не можу обійтись без...  бо він завжди готовий прийти на допомогу.

Малята, а якщо ми так добре розібрали власні вчинки, то напевно ми можемо сказати, що ми - шляхетні. Можливо хтось з вас  знає прислів'я про шляхетність. " Шляхетність не в крові, а в характері"

Малята давайте пригадаємо оповідання  В.О.Сухомлинського "Щоб метелик не наколовся, а допоможе у цьому нам наша книжечка. Чи правильно вчинила Зоя? Вона хотіла допомогти метелику, щоб він не наколовся на колючки, але не подумала, що допомагаючи метелику, вона зробила боляче акаціі, відламавши колючки. Чому так не можна роботи? Дерево,  також живе, воно все відчуває, йому теж боляче і воно може засохнути. Це ще раз підтверджує  те про що ми сьогодні вже говорили. "Із самого початку думай, яким буде кінець". Можливо ви ще знаєте прислівя, яке підтверджує сьогоднішнє заняття "Сім раз відмір один раз відріж"."Десять раз подумай, один раз скажи".  Досить насиченим було наше заняття  ми багато думали і напевно втомилися. Я пропоную вам відпочити, заплющити очі і слухати лише мій голос. Ми з вами поринемо  у "Водоспад світла".

"Уявіть собі, що ви стоїте біля незвичайного водоспаду. У ньому немає води, а замість неї вниз струмує м'яке сонячне світло. Підійдіть ближче до цього водоспаду, встаньте під його струменя. Відчуйте, як це чудове світло падає на вашу голову. Від нього розслабляються всі м'язи. Ось розслабленими стали лоб, рот, шия. Скрізь, де пройшов такий світловий промінь, тіло спокійне, тепле і ніби світиться. Тепле світло стікає до плечей, до рук - вони стали дуже податливими, м'якими. Промінці світла стікають по спині, і ви відчуваєте, як  зникає напруга. Водоспад змиває напругу і з ваших грудей, з живота. Вам приємно відчувати, що ви спокійно і легко дихаєте. Промінці світла рухаються по ваших руках, ліктях, пальцях. Ніде не залишається навіть краплі зажатости. Світло тече і по ногах, до ступень, до пальців ніг ... Тепер все ваше тіло світиться теплим світлом. Воно розслаблене і м'яке. Вам легко дихається. Ви відчуваєте, як ваше тіло скинуло напругу і наповнюється свіжими силами. Побудьте під цим водоспадом, поки я рахую до десяти, а потім ви відкриєте очі бадьорці і відпочивші".

 

 Діти, яке прислів`я ми сьогодні вивчили "Із самого початку думай, яким буде кінець". Наші казкові герої  залишили вам подарунок  у цій скринці,  але відкрити її  зможемо, якщо пригадаємо усі прислів'я, які ми знаємо про вчинки.

 

 

 

 

 

Проведення   тижня безпеки

В Придніпровському ДНЗ ясла-садок «Теремок»

 

 На протязі тижня безпеки діти ознайомилися з такими темами:

           Понеділок «Дитина в довкіллі»

   Вівторок  « День здоровя»

  Середа  «Вогонь друг – вогонь ворог»

  Четвер  «Правила дорожнього руху»

   Пятниця « Допоможи собі і другу»

Метою проведення тижня безпеки життєдіяльності є пропаганда безпечного та здорового способу життя серед  дітей та дорослих .

             Вироблення у дошкільнят умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій а саме: пожежа, дорожній рух, сам удома, отруєння грибами, ліками, медична допомога другу чи дорослому, небезпечні іграшки чи предмети, під час бурі, грози, повені, землетрусу…                                                                                    

               Формування світогляду  та етичних основ здорового способу життя. Усвідомлення необхідності дотримання правил поведінки у різних ситуаціях, що виникають при порушені життєвого процесу у побуті, під час гри, у соціальному середовищі. Проведення інформаційно – просвітницької роботи з дітьми та батьками з питань забезпечення безпечної життєдіяльності.   

          За цей час були  проведені   різноманітні заходи     з навчально -    виховного характеру для навчання та засвоєння матеріалу дошкільнятами та вміння ними користуватися.                                                                                                       

 

 

 

 

 

        Понеділок 

Бесіда: « Які природні явища небезпечні для людини»

Мета: поглибити знання дітей про небезпечні явища природи,

удосконалювати навички поведінки в надзвичайних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до власного здоровя.

Запитання до бесіди:

-Що небезпечніше блискавка чи грім?

- як необхідно поводитися під час блискавки?

- якої шкоди може завдати град?

Дидактична гра «Про яке стихійне лихо йдеться»

Мета: удосконалювати знання про стихійні лиха та поведінку під час них; розвивати обачність, стриманість; виховувати бажання допомагати собі вчасно.

Розгадування загадок.

Заняття: «Небезпека у природі»

Програмовий зміст: ознайомити дітей із приміщенням та територією дитячого садка, учити дітей дотримуватися правил поведінки в школі та дорогою до неї, формувати уявлення дітей про життя дошкільнят; спонукати до розв’язування життєвих ситуацій, у яких може опинитися майбутній школяр: розвивати інтерес до майбутнього навчання в школі; виховувати позитивне ставлення до школи, навчання, майбутніх позитивних змін у житті.

Обладнання: лялька Всезнайка, парасолька, демонстраційний матеріал «явища природи».

Прогулянка.

Спостереження за бездомними тваринами.

Мета: Звернути увагу дітей на собак, які блукають біля території дитячого садка. Закріпити правила поведінки з безпритульними тваринами; виховувати бажання бути обережними.

Дидактична гра «Що може трапиться якщо?...»

Мета: вправляти дітей в умінні оцінювати та передбачувати наслідки якоїсь події ; розвивати уважність, уяву, обачність.

Рухлива гра « У лісочку на горбочку»

Мета: удосконалювати навички ходьби по колу. Виховувати увагу та чесність.

Рухлива гра «Горобчики»

Мета: удосконалювати навички стрибка на обох ногах, просуваючись у перед. Виховувати увагу та вміння швидко знаходити своє місце.

2 Половина дня.

Сюжетно рольова гра «лікарня»

Мета: допомагати дітям налагоджувати взаємодію в спільній грі, розвернути сюжет збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення дітей; активізувати знання дітей про лікування хворих у домашніх умовах.

Прогулянка.

Бесіда «Гроза»

Мета: звернути увагу дітей на те що гроза дуже небезпечна, чи відбуваються зміни у природі під час грози, які правила поведінки ви знаєте? Виховувати обачність та вміння швидко реагувати на події.

Дидактична гра «Грибна абетка»

Мета: закріплювати назви та зовнішній вигляд їстівних та отруйних грибів; розвивати уважність; виховувати обачність та дбайливе ставлення до свого здоровя.

Рухлива гра « Влуч в ямку»

Мета: удосконалювати вміння дітей кидати кулю однією рукою; розвивати влучність та окомір; виховувати інтерес до гри.

Вікторина за улюбленими казками.

Робота з батьками:

Консультація «Розряд! Ще розряд!»

Ознаки наближення грози:

Блискавка уражує людину в таких ситуаціях:

Як поводитися під час грози, якщо ви перебуваєте:

 

 

 

Вівторок.

Бесіда: «В гостях у малятка – здоров ятка»

Мета: Привчати дітей до аналізу змін стану свого здоровя; оволодіння засобами запобігання; сприяти розвитку бажання бути здоровим, стежити за собою; виховувати дбайливість по відношенню до себе, до інших, гарне ставлення до свого здоров я свого тіла.

Читання та обговорення твору К. Чуковського «Айболит»

Дидактична гра «Що відбувається якщо…?

Мета: вправляти в умінні оцінювати та передбачати наслідки певної дії; розвивати уважність, уяву, обачність.

Рухлива гра «Іменний пиріг»

Мета: удосконалювати навички ходьби по колу. Виховувати пам'ять та увагу.

Заняття: « Україну чистоти та здоровя»

Програмовий зміст: Формувати у дітей поняття необхідності  берегти своє здоров’я ; закріплювати знання про здоровий спосіб життя та особисту гігієну; Закріпити знання дітей про продукти харчування для людини; необхідність вживати свіжі овочі та фрукти; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати позитивне ставлення до корисної їжі.

Обладнання: Лялька бруднуля  картки гігієнічних процедур, картки із фруктами та овочами , предмети індивідуального користування.

 Прогулянка.

Спостереження «Огляд дитини медичною сестрою»

Мета: поглибити знання дітей про професію лікаря; закріпити знання дітей про те що професія лікаря є однією з найважливіших. Виховувати повагу до його праці.

Дидактична гра «Корисне – шкідливе»

Мета: Закріпити поняття корисної та шкідливої для людини їжі; виховувати культуру харчування учити пояснювати та доводити свою думку.

Мовна гра «Що для чого необхідно»

Мета: закріпити відомості про речі особистої гігієни та правила користування ними; виховувати бажання стежити за своїм здоров’ям та утримувати в чистоті речі особистої гігієни.

Рухлива гра « Хто швидше до прапорця»

Мета: підлізання під дугу, біг по прямій. Виховувати слух, увагу, активність, спритність.

Народна гра «Подоляночка»

Мета: Удосконалювати навички ходьби по колу. Виховувати увагу та орієнтування в просторі.

Спортивні змагання «Веселі калюжі», «Кенгуру з м’ячем».

Мета: Вчити дітей бігу з перешкодами, стрибків; розвивати спритність, кмітливість, рівновагу; виховувати інтерес до гри.

2 половина дня.

Сюжетно рольова гра «Лялька захворіла»

Мета: допомагати дітям налагоджувати взаємодію в спільній грі, розвернути сюжет; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення дітей, активізувати знання дітей про лікування хворих у домашніх умовах.

Прогулянка.

Бесіда: «Обережно гриби»

Мета: Розглянути гриби на картинках. Учити розрізняти їстівні та отруйні гриби за зовнішнім виглядом. Розповісти про загрозу отруєння грибами.

Дидактична гра «Лікарські рослини»

Мета: закріпити знання дітей про назви та значення деяких лікарських рослин; розвивати пам'ять; виховувати любов до природи.

Рухлива гра «Вудочка»

Мета: стрибки на обох ногах на місці, вправи на координацію рухів; розвивати увагу сміливість.

Рухлива гра «Мишоловка»

Мета: ходьба і швидкий біг по колу; виховання витриманості, сміливості, кмітливості.

Робота з батьками «Чи дотримується дитина здорового способу життя удома»

Консультація «Як зміцнити здоровя дитини».

 -   Виховуємо у дітей свідоме ставлення до себе.

 -    Сприяємо фізичному зростанню дошкільника.

 -   Вживати корисні овочі та фрукти.

 -   Що потрібно робити для зміцнення здоровя.

 

 

Середа

Спостереження – бесіда «Небезпека»

Чи можна дітям гратися та запалювати ці предмети? Чому?

Чи знаєте ви що феєрверками, петардами  можна покалічитися?

Який номер потрібно набрати щоб викликати швидку допомогу потерпілому?

Щоб ви пояснили меншим діткам про ці вибухонебезпечні предмети?

Дидактична гра «Школа пожежників»

Мета: Ознайомити дітей із правилами протипожежної безпеки, учити їх швидко приймати правильні рішення в екстремальних ситуаціях; виховувати почуття відповідальності перед товаришами.

Рухлива гра «Знайди і промовчи»

Мета: ходьба в різних напрямках; виховувати витриманість, чесність, кмітливість.

Перегляд відео презентації «обережно з вогнем»

Заняття «Вогонь друг – вогонь ворог»

Програмовий зміст: Розширити знання дітей про значення вогню в житті людей та шкоду під час не обережного поводження з ним, закріпити знання про те що вогонь може бути злим і добрим, що він може приносити користь і шкоду; ознайомити дітей із пожежною машиною та людьми які працюють на ній; ознайомити з елементарними правилами протипожежної безпеки; виховувати інтерес та любов до професії пожежників; розвивати уважність,спостережливість, обережність.

Обладнання: Загадки про вогонь, прислів’я , ілюстрація.

Прогулянка

Спостереження за вогнем.

Мета: Вчити дітей розкривати зміст висловлювання: « Вогонь-ворог, вогонь-друг». Формувати уявлення про причини пожежі, ознайомити з правилами поведінки під час неї. Виховувати повагу до професії пожежників.

Дидактична гра «Назви одним словом»

Мета: Вчити дітей називати групу предметів одним словом;  розвивати увагу мислення.

Рухлива гра «Юні пожежники»

Мета: розвивати швидкість руху, спритність, активність, мислення. Виховувати слухняність та інтерес до гри.

Рухлива гра «погаси пожежу»

Мета: Удосконалювати навички швидкого бігу; розвивати спритність, кмітливість, чесність.

2 Половина дня.

Вікторина за улюбленим мультфільмом «Про Чебурашку і Крокодила Гену»

Мета: Вчити дітей знаходити та називати правильну відповідь на запитання. Виховувати увагу, слух, інтерес до гри.

Спостереження за побутовими електроприладами.

Мета: закріпити знання дітей про призначення електроприладів, їхню роль в житті людини; виховувати обережність, уважність.

Прогулянка

Дидактична гра «Що потрібно пожежним для роботи»

Мета: Закріплювати знання дітей про роботу пожежних, обладнання, яким вони користуються під час пожежі; розвивати уважність, бажання уникати небезпечних ситуацій.

Рухлива гра «Розвідники»

Мета: Розвивати швидкість руху, спритність, активність, мислення; виховувати слухняність та інтерес до гри.

Робота з батьками «Обережно вогонь»

- Не гратися сірниками, газом, вогнем.

- Правила пожежної безпеки.

- Небезпека від електроприладів.

- 101 пожежна частина.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Червер.

Бесіда «Робота світлофора»

Мета: Поглибити знання дітей про правила дорожнього руху, призначення світлофора; розвивати спостережливість, увагу; формувати у дітей розуміння необхідності дотримуватися правил дорожнього руху.

Дидактична гра «Дорожні знаки»

Мета: поглибити знання дітей орієнтуватися за дорожніми знаками, дотримуватися правил дорожнього руху; виховувати вміння бути ввічливим уважним один до одного.

Рухлива гра «Кольорові автомобілі»

Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу врозтіч; виховувати увагу та вміння розпізнавати кольори.

Загадки про транспорт.

Заняття «Правила дорожні, повинен знати кожен.»

Програмовий зміст: Вчити дітей правил поведінки на дорозі, закріпити знання щодо правил переходу вулиць, значення правил дорожнього руху; познайомити з місцем перетину вулиць (перехрестя), рухом транспорту на ньому, поведінкою пішоходів при переході через дорогу; закріпити знання дітей дорожніх знаків «пішохідний перехід» уточнити значення « зебри», світлофора; розвивати мислення, уважність, самоконтроль; виховувати увагу при переході вулиці.

Обладнання: ілюстрація перехрестя, дорожні знаки, пішохідний перехід, три картки зелена, жовта, червона.

Прогулянка.

Спостереження за пасажирським транспортом.

Мета: Поглибити знання дітей про пасажирський транспорт, його призначення; розвивати спостережливість, увагу.

Дидактична гра «Азбука міста»

Мета: Закріпити знання правил дорожнього руху, знання сигналів світлофора та дорожніх знаків; розвивати обачність на дорозі; виховувати розуміння необхідності дотримуватись правил дорожнього руху.

Рухлива гра «Заборонений рух»

Мета: Удосконалювати навички ходьби по колу; виховувати увагу та чесність.

Рухлива гра «Не замочи ніг»

Мета: Удосконалювати навички стрибків на обох ногах в довжину з місця; виховувати увагу; розвивати спритність.

2 Половина дня

Бесіда «На наших вулицях ходимо безпечно»

Мета: Пригадати з дітьми правила пішоходів та значення світлофора, сформувати у дітей відповідальність за своє життя та життя інших людей, уміння передбачувати наслідки своїх вчинків, вміння розрізняти дорожні знаки і знати що вони означають.

Прогулянка.

Дидактична гра «Пішоходи і транспорт»

Мета: Практично засвоїти правила дорожнього руху; виховувати обережність; розвивати спостережливість та увагу.

Рухлива гра «Знайди собі пару»

Мета: Удосконалювати навички ходьби та бігу; виховувати увагу та вміння орієнтуватися у просторі.

Рухлива гра «Знайди і промовчи»

Мета: Ходьба в різних напрямках; виховання витриманості, чесності, кмітливості.

Перегляд відео презентації «Безпечна поведінка»

Сюжетно рольова гра «Подорож»

Мета: Закріпити види транспорту, вчити обирати необхідний, знати хто ним керує. Виконувати рухи і команди згідно обраної ролі.

Робота з батьками «Правила дорожнього руху»

- Для чого нам світлофор.

- Небезпечна дорога.

- Дорожні знаки.

 

 

   

 

 

Пятниця

Бесіда «Правила надання першої допомоги»

Мета: Вчити дітей надавати першу медичну допомогу, пояснити дітям в яких ситуаціях потрібно надати першу допомогу, для чого. Виховувати піклування, доброзичливість; розвивати інтерес до праці лікаря.

Дидактична гра «Урятуй сам себе»

Мета: учити знаходити вихід із надзвичайних ситуацій; закріплювати знання про номери служб порятунку; учитись користуватись телефоном, чітко та зрозуміло пояснювати причину виклику; закріплювати знання домашньої адресу; розвивати уважність, зосередженість.

Рухлива гра «Живий ланцюжок»

Мета: вчити дітей рухатися по колу змінюючи напрямок не розриваючи ланцюжок; розвивати вміння імітувати рухи тварин і птахів; розвивати увагу, кмітливість, рухову діяльність.

Читання оповідання «Як Тарасик Марисю доглядав»

Заняття «Я залишився вдома сам»

Програмовий зміст: Навчати дітей визначати небезпечну ситуацію; формувати уміння шукати захисту від незнайомих людей; розробити із дітьми концепцію захисту; звертатися за допомогою до дорослих; Виховувати культуру поведінки дітей на вулиці; розвивати пам'ять , уважність і спостережливість

Обладнання: Сюжетні картинки, картина «хлопчик просить допомоги».

Прогулянка

Гра – міркування «Я зустрів незнайомця».

Мета: Вчити дітей чітко висловлювати свою думку до певної ситуації; розвивати мислення, увагу.

Рухлива гра «Хто швидше до прапорця»

Мета: підлізання під дугу, біг по прямій. Виховувати слух,  увагу, активність, спритність.

Рухлива гра «Заборонений рух»

Мета: удосконалювати навички ходьби по колу; виховувати увагу та чесність.

2 Половина дня.

Бесіда «Небезпечна кімната»

Мета: Дати поняття про функціональне призначення небезпечних предметів( ґудзики, намистинки, насіння, рослини, ліки, мильні засоби та інше.) які за невмілого користування можуть зашкодити здоровю. Виробити стійкі навички безпечної поведінки при відчинених вікнах, балконах, дверях.

Дидактична гра «Що небезпечно для нас»

Мета: Вчити дітей показувати серед зображених предметів небезпечні; виховувати уважність, спостережливість.

Прогулянка.

Сюжетно рольова гра «Подорож до лісу»

Мета: Закріпити види транспорту та професію людей які ними керують; виконувати необхідні дії. Закріпити знання змін в лісі, що відбуваються осіню.

Рухлива гра «Лови кидай падати не давай»

Мета: Удосконалювати навички вміння ловити, кидати м’яч. Виховувати увагу та спостережливість.

Рухлива гра «Горобці та кіт»

Мета: Вчити правильним стрибкам на обох ногах через лінію вперед, назад не повертаючись, біг у розтіч з ловінням.

Робота з батьками «Порізи, садна, опіки.»

Було проведено анкетування для батьків про правила поводження в надзвичайних ситуаціях. За підсумками анкетування дійшли висновку, що батьки не завжди вміють  доцільно пояснити дитині правила поведінки в різних ситуаціях, для збереження свого життя. Батькам потрібно трішки більше приділяти уваги дітям роз’яснюючи правила поведінки та наслідки небезпечної поведінки у різних життєвих ситуаціях.

        На нашу думку «Тиждень безпеки життєдіяльності дитини» у старшій групі пройшов на середньому рівні. За допомогою вірного підбору методів і прийомів поглибили позитивні взаємовідношення дітей, розвивали чуйність, милосердя, гуманне ставлення до людей, збагачували емоційні враження під час відпрацювання стереотипів поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. Діти засвоїли більшість знань із тем, які були запропоновані. Але на нашу думку, трішки не вистачило часу для засвоєння деяких підтем. Тому наступного разу ми будемо приділяти більше уваги для розкриття саме цих під тем. Плануємо в групі поповнити ігрове та тематичне обладнання згідно тематики. Тема безпеки життєдіяльності дитини не вичерпана, вона необмежена тижнем, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому