с. Придніпровське. Придніпровський ДНЗ

   





Казочка

Відкрите заняття в рамках методичного тижня 2015р

«Твори добро і красу»

Вихователь Марчук Вікторія Миколаївна

 

 

Програмовий зміст:

- навчити дітей переказувати текст твору за зображенням-позначками окремих слів; формувати вміння дітей чітко та виразно декламувати вірші; через сприйняття змісту твору В.О. Сухомлинського формувати у дітей уявлення про доброту, чуйність, увагу до інших;

- розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, вміння відповідати простими та поширеними реченнями; виховувати доброту;

- закріплювати у дітей знання про лагідні та добрі слова.

Обладнання: м’яка іграшка у вигляді сердечка, об’ємне сонечко, стрічки-промінці, подарунки – сердечка.

Попередня робота: читання казки В.О. Сухомлинського «Краплина роси», «Намисто з чотирма променями»,вивчення віршів про доброту

І. Організаційна частина.

1. Привітання.

 

Добрий день, малята,

Хлопчики і дівчата.

Другу руку простягни,

Посмішку усім пошли.

Добрий ранок! Добрий день!

Нашу зустріч розпочнем!

 

{C}-         Діти до нас завітали гості, давай з ними привітаємося.

 

 

ІІ. Вступна частина.

1.    {C}Вправа – емпатія «Тепло рук друга»

(діти стають у коло, зичать один одному добро, радості, здоров’я, сміху….)

Вих. - А давайте ви подаруємо один одному усмішку та побажаєте приємного дня.

Діти: - Бажаю тобі всього доброго!

{C}-         Хай цей день, буде для тебе добрим.

{C}-         Хай Бог тобі посилає добро і здоров’я.

{C}-         Бажаю зустріти тобі доброго друга.

{C}-         Хай в твоїх очах веселка сяє.

{C}-         Бажаю тобі доброї та щирих посмішок.

{C}-         Хай добро буде у вашому серці.

 

{C}2.    {C}Мотивація до роботи.

Вих.. – Діти, сьогодні ми відвідаємо незвичайну школу – «Школу під голубим

 небом», яку В. О. Сухомлинський назвав «Школою радості». Ведуть туди сорок стежок. Сьогодні ми підемо двома стежинками: стежиною Доброти і стежиною Краси.

ІІІ. Основна частина

Вих.-  Ця школа не проста, адже в ній діти діляться добротою, чуйністю,

дружбою, посмішкою. У цій школі немає парт, натомість – зелена трава. Ось і ми зараз з вами опинимось в цій школі.

{c1.    Релаксаційна вправа «Входження в природу»

Вих.. - Уявіть, що ми сіли на зелену травицю. Доторкніться до неї. Вона

шовкова, ніжна, лагідна, молоденька. Вмиємося вранішньою прохолодною росою, вдихнемо чистого повітря простягнемо руки до сонечка. Потримайте його за промінці. Ви відчуваєте: радість, тепло, ніжність, ласку, любов від сонечка. Скільки краси і радості вам дарує природа!

 

{C}2.    {C}Декламування дітьми вірша про «Доброту»

Вих.-  Діти, пам’ятаєте,  я говорила, що в цій школі всі діляться добротою.

А ви можете розказати, що таке доброта?

 

 

{C}-         Ти усміхнися небу,  усім, хто біля тебе: 
І братику й сестричці,  і сонечку й травичці.

 

{C}-         Люби усіх довкола, удома та у школі,
і ця любов із Неба повернеться до тебе.

 

{C}-         Прощай дрібні образи і помирись одразу.

Хто вміє всім прощати, сильнішим здатен стати.
 

{C}-         Твори добро, дитино, і у твоїй родині
воно знайде домівку віднині і дові
ку.

А чи знаєте ви прислів’я про доброту?

-         Від добра добра не шукають.

-         Все добре, що добре закінчується

-         Хочеш собі добра, не роби нікому зла.

-         Хто добре робить, тому зло не шкодить.

-         Хто не робить добре людям, том і сам себе не любить.

{C}3.    {C}Читання казки В.О. Сухомлинського  «Краплина роси»

Вих.-  Бачу малята, що ви вже знаєте що таке доброта і вірші гарно

 розповідали. І від ваших добрих слів на галявині почало все оживати. Ось на троянді ожила краплина роси. Ой,  а в руках у неї конверт, давайте поглянемо що там? Так це ж казочка про неї В.О. Сухомлинського. Зараз я вам її і прочитаю.

Рано-вранці на квітці троянди прокинулась Крапля роси.

 « Як я тут опинилась? – думає Крапля.

 – Увечері ж була високо в небі. Як я попала на землю?» І захотілося їй знов у небо. Пригріло Сонечко . Випарувалась Крапля, піднялась високо в небо блакитне, до самого Сонечка. Там тисячі інших крапель. Зібрались вони в темну хмару й заступили Сонечко.

 - Чого ви мене заступили від людей? – розгнівалось Сонечко. І послало на темну хмару вогненну стрілу. Вдарила вогненна стріла, загримів грім. Злакалася темна хмара й розсипалась. Пішов дощ. Упала Крапля на землю. - Дякую тобі, Крапле,- сказала Земля.

- Так я скучила за тобою.

{C}4.    {C}Переказ казки за зображеннями-позначками окремих слів.

(на мольберті текст казки з зображеннями – позначками окремих слів )

{C}-         А давайте ми разом перекажемо цю казку за допомогою картинок.

{C}-         А тепер кожен з вас окремо розповість.

 

{C}5.    {C}Фізхвилинка «Подорож по стежинах доброти і  краси».

(під музичний супровід, діти взявшись за руки рухаються по зменшеній площині).

Вих..- А давайте трішки відпочинемо і прогуляємося по стежинкам Доброти і

          Краси.

{C}6.    {C}Дидактична гра «Люнцюжок добрих, ласкавих слів»

Вих. – Малята добре відпочили? А тепер сідайте зручненько.  У мене в руках

 символ доброти – сердечко. Зараз ми будемо передавати його і називати добрі і ласкаві слова. (спасибі, дякую, дуже вдячна, добрий день, ніжна, будь ласка… )

{C}7.    Робота над раніше прочитаною казкою В.О. Сухомлинського «Намисто з чотирма променями»

Вих..- А пам’ятаєте, я уже читала вам казку В.О. Сухомлинського «Намисто з

 чотирма променями». Там йшла розповідь про хвору дівчинку. І як сонечко подарувало їй чарівне намисто з чотирма променями. І дівчинка завдяки цим промінцями зробила своїх рідних щасливими. І тепер наше сонечко залишилося без промінчиків. А давайте на згадку про «Школу радості» потоваришуємо з сонечком і подаруємо йому промінці.

ІV. Заключна частина.

{C}1.    {C}Тактильна гра «Сонечко і промінчики»

Вих..- Малята, сподобалася вам «Школа під голубим небом»? Я сподіваюсь,

 що ви навчилися бути добрими і чемними. Я бачу що ви між собою товаришуєте, поважаєте один одного, ділитися.

 Давай і ми поділимося своєю добротою з гостями присутніх на нашому занятті.

(діти дарують вихователям сердечка з побажаннями)

 

 

Показове комплексне заняття з розвитку мовлення

для середнього дошкільного віку

ОСІННІ СНИ КЛЕНА

(вибірковий переказ за казкою В.О. Сухомлинського)

 

 

Програмовий зміст:

-         ознайомити дітей з казкою В.О. Сухомлинського «Осінні сни клена».

-          навчаємо дітей вибірково переказувати  казку В.О. Сухомлинського «Осінні сни клена» з використанням символів; вчимо складати речення за поданими словами; закріпити пори року та їх ознаки.

-         розвивати увагу, уяву, образне мислення, збагачувати словниковий запас дітей; формувати навички переказу з використанням символів;удосконалюємо виразність мовлення та дихання; вміння складати речення.

-         збагачувати словниковий запас дітей прикметниками;

-         вчити розмірковувати, робити висновки; закінчувати речення за допомогою іменників.

-         виховувати повагу один до одного; інтерес до казок.

Попередня робота: вивчення окремих символів; розучування фізкультхвилинки «Пішли, пішли, поїхали…»

Обладнання: кленові листки із символами, дерево – клен, камінчики з символами, скринька з солодощами, штучні ялинки, їжачок, саморобна тканева книга, ілюстрації символів.

Хід заняття:

І. Організаційна частина.

1. Привітання.

(діти виходять під веселу музику)

 Вих. - Гарний настрій у малят

         Розпочався день

         Діти всі у групі

Кажуть…

Діти: - Добрий день.

Вих. – І гостей не забувайте

         Дружно всі їх привітайте.

Діти: - Добрий день.

ІІ. Вступна частина.

1.Мотивація до діяльності.

Вих.. – Малята, пропоную вам піти на прогулянку до лісу. Там серед зелених, пишних ялинок, на галявині росте чарівний клен. Ну що згодні? То ж вирушаймо!

(звучить фонограма «звуки осіннього лісу»)

ІІІ. Основна частина.

Вих. Діти, подивіться, який ошатний клен виріс на галявині. Які різноманітні барвні листочки на нім. Мерехтять своїми кольорами на сонці. Ось тут біля клена збираються звірята і грають в різні ігри. А давайте і ми з вами пограємо в гри. Я буду починати речення, а ви закінчувати!

1.     Мовленнєва гра: «закінчи речення»

Вих. – Надворі пора року….? (осінь)

         Птахи відлетіли….? (у теплі краї)

         З дерев опадають….? (листочки)

         Комахи ховаються…? (під кору дерев)

         З неба іноді накрапає…? (дощик)

         Стало дуже….?(холодно)

         Зараз останній місяць осені…? (листопад)

         Їжачок збирає…? (грибочки)

         Білочок ховають у своє…? (дупло)

2.     Розгляд саморобної (тканевої) книги «Виховуємо казкою»

Вих. – Малята! Лісові звірята забули під кленом свою чарівну книгу. В ній вміщенні казочки про літо!

         Тут і річечка біжить

         Жабка у траві сидить;

         Казка ця нас звеселяє

А ось і друга казочка про весну!

         Яблунька тут розквітає,

         Про весну в нас кожен знає

         Зеленіє тут травичка

         Ось тече струмком водичка.

А ця казочка про зиму!

         Світить з неба місяць ясно

         Це до нас прийшла зима

Снігу впало дуже рясно.

Дуже змерзло зайченя.

Діти, а про яку пору року я не знайшла казочку? Ну звичайно про осінь. Гляньте, ось вона. А називається казочка «Осінні сни клена». А давайте, я її вам прочитаю!

(під мелодійну, спокійну мелодію вихователь читає казку)

 

«Осінні сни клена»

Ми пішли до лісу подивитись на осіннє вбрання де­рев. Зупинились біля високого клена. Посідали. Яка краса відкрилася перед нами! Стоїть клен у яскравому барвистому вбранні, а листочки ж ні затремтять, ні за­шепотять.

Дивіться, діти: клен спить. І сниться йому все, що бачив од весни до осені. Ось жовтий листочок — мов золота кульбабка. Весною клен був зачарований її кра­сою. Запам'ятав. А як заснув, то й пригадав весну — листочок його й пожовтів.

А там, бачите, листочок — мов ранкова зоря — роже­вий і ласкавий. А цей — як вечірня заграва на вітряний день. На цій гілочці — яскравий і красивий, немов крило вивільги. Мабуть, сиділа колись тут вивільга, а зараз при­снилося кленові її крило.

Ми принишкли й милувалися красою. Усі наче бояли­ся потривожити чарівний сон клена.

3.     Закріплення  символів.

Вих. – Малята, кленові дуже сподобалося дуже сподобалося казочка, що він аж листячком зашарудів. Клен дуже любить коли йому розповідають казочки. А давайте перекажемо клену казку за символами! А для цього ми з вами закріпимо символи, які ми вивчили раніше.

4.     Переказ казки за символами.

 

Вих. – а тепер давайте підійдемо до кленових листочків і перекажемо казочку.

         Ми пішли до лісу

 

         І побачили осіннє вбрання дерев

 

        

        

         Зупинилися біля високого дерева і посідали.

 

 

 

         Стоїть клен у яскравистому вбранні.

 

 

         Дивіться діти, клен спить.

 

 

5.     Фізкультхвилинка. «Пішли, пішли, поїхали…»

Пішли, пішли, поїхали (йти на місці)

За спілими горіхами (підняти руки вгору, колихати ними, ніби гілками дерев)

За горіхами, грибами (нахилитися, ніби збираємо гриби)

Що ростуть по між дубами (розвести руки в сторони, дивитися вправо-вліво)

Між дубами, між кленами, під липами (нахилитися і подивилися вниз)

Під липами зеленими.

Ми горіхів не нарвали (похитати головою «ні»)

І грибів не назбирали  (похитати головою «ні»)

Зате добре погуляли (йти по колу, руки вгору, похитувати ними)

Між дубами, між кленами.

Під липами зеленими.

 

6.     Робота з чистомовками.

Вих. – Діти, погляньте, під кленом сидить їжачок. Він чомусь засмучений. А справа в тому, що він теж хоче щоб з ним хтось погрався. Давай розвеселим їжачка

(промовляють їжачка)

         Жу-жу-жу з їжачком дружу

         Сі-сі-сі клен стоїть в красі

         Шу-шу-шу листячком шуршу

         Ра-ра-ра гуляє дітвора.

ІV. Заключна частина.

1.     Мовленнєва гра «Камінчики з символами»

 

Вих. – Діти, виберіть камінчик, який вам сподобався і скажіть, яке слово позначає символ. А тепер з цим словом придумайте речення.

2.     Підсумок заняття.

Вих. – Малята, ну що сподобалася вам наша подорож? А що найбільше сподобалося? А яка гра запам’яталася вам?

Діти за те що ви гарно переказували кленові казочку він приготував вам сюрприз. Ось,він сховав у скриньці (солодощі)

 

 

 

 

Відкрите заняття в рамках тижня взаємовивчення досвіду

 

Методика багатоканального сприйняття з використанням арт-терапевтичних прийомів.

Заняття -  гра «Чарівна квітка». Слово «Свято».

Лінії розвитку:

Фізичний розвиток: продовжити розвивати рухову активність під час ігор та удосконалювати швидкість рухової реакції, покращувати в малят навички великої та дрібної моторики; підтримувати бажання виконувати рухи під час арт-терапевтичних вправ;

Соціально-моральний розвиток: формувати вміння зважати не лише на  власні інтереси, але й інтереси своїх товаришів, виховувати вміння слухати співбесідників, з повагою ставитися до  думки інших, учити дітей коригувати власну поведінку відповідно до  загальноприйнятих культурних норм; виховувати позитивне свідоме ставлення до новорічних свят;

Емоційно-ціннісний розвиток: викликати в дітей позитивний емоційний відгук (радість, захоплення) під час спогадів про зимові свята; учити дітей свідомо оцінювати свої власні можливості та емоційно сприймати результати своєї праці, викликати захоплення красою новорічних прикрас та подарунків, багатством святкового столу;

Пізнавальний розвиток : збагачувати знання дітей про сезонні свята, сприяти розвитку спостережливості та уваги; дати поняття про новорічні прикраси, страви, прикмети тощо; формувати у дітей здатність та інтерес до самопізнання (під час роботи з аналізаторами), підтримувати прагнення до самостійності;

Мовленнєвий розвиток: поповнювати словниковий запас дітей частинами мови (іменники, прикметники), удосконалювати фонематичний слух, вправляти дітей у побудові простих та поширених речень, учити складати розповідь про зимові свята, продовжувати вчити давати чітку відповідь на запитання, заохочувати добирати влучні епітети до понять.

Художньо-естетичний розвиток: підтримувати цікавість до арт-терапевтичних вправ та завдань естетичного характеру; розвивати вміння реагувати на яскраві ознаки свята,  передавати в психологічних етюдах свої враження, сприяти розвитку творчих здібностей, виховувати любов до зимових свят;

 

Креативний розвиток: заохочувати малят до виявлення творчості та фантазії під час психологічного етюду «Горщик мрійників», сприяти розвитку артистизму; сприяти виникненню допитливості та підвищеного інтересу до знайомства з новими поняттями,  учити дітей висловлювати припущення, міркування; розвивати вміння імпровізувати під час гри на інструментах.                                  

 Обладнання: горщик для посадки квітки, великий яскравий конверт, надрукований лист, логічна гра «Ізографи», «Чарівна квітка», яка складається з восьми шарів-пелюсток; слово «свято», складене з окремих букв; зображення органів чуття; виготовлена логічна гра « Неуважний художник»; іграшкові гноми, чарівні мішечки; незвичайні музичні інструменти ( за К.Орфом); солодощі ( банани, мандарини, печиво); костюм сніговичка; малюнок «Весела зустріч Нового року»;

 

Хід заняття-гри:

Організаційна частина:

1.Психогімнастика «Привітання» (діти сідають на килимок в коло, вихователь тримає в руках торбиночку з волоськими горіхами. Передаючи за годинниковою стрілкою торбиночку, учасники «дарують» приємні слова, компліменти одне одному).

2.Психоетюд «Горщик мрійників»:

- Дітки, зима з хуртовиною замели всі доріжки до Північного полюсу, а тому ось ця посилка прийшла до нас із запізненням.  Давайте її відкриємо і подивимося, що ж в ній є! Ой, подивіться, якийсь горщик і лист від Діда Мороза. А давайте його прочитаємо !?

                                Лист.

 

Дорогі мої дітки Придніпровського дитячого садочка! Я дуже радий, що весь рік ви були ввічливими та слухняними! Мені подобається, що ви гарно ведете себе на заняттях в садочку і пізнаєте багато нового!  Я та моя онука Снігуронька маємо надію, що так буде і надалі, тому висилаємо вам особливий подарунок - «горщик мрійників» та чарівний пил. Прямо зараз намалюйте на папері свою мрію, згорніть в трубочку і складіть в горщик. Потім присипте чарівним пилом (подрібнений пінопласт,  блискітки, серпантин), закривши очі, подуйте своїм подихом, таким чином ви передасте свою любов, емоції , сподівання, мрії. Від вашого тепла та ласки  виросте «чарівна квітка» і усі ваші мрії здійсняться обов’язково. Ото ж,  мої дорогенькі ,  ростіть квіточку з любов ю!                                                                                                                 

                                  З повагою ваш Дідусь Мороз!

Вступна частина.

Вих. - Ну що, дітки, будемо ростити «чарівну квіточку» (відповіді дітей та виконання інструкції від діда Мороза). Подивіться, невже це правда, я просто не вірю власним очам. яка гарна квітка виросла від любові та наших старань.

 

Основна частина.                                     

2.Робота з шарами-пелюстками:

2.1. Логічна гра: « Ізографи »

Мета гри: виділяти кожен звук слова, співвідносити звук з буквою, впізнавати букви в різних положеннях, розвивати просторове сприйняття і зорову увагу.                                                                                                    1 шар: слово( на першому шарі пелюсток викладене з букв слово «Свято» )

 

-Діти, погляньте на квітку уважно і скажіть , що ви бачите на ній? (слово). Давайте разом скажемо це слово !(свято). А що вам нагадує це слово?(відповіді дітей). А якого кольору ці пелюсточки?(фіолетового). А що означає цей колір?(закріплення раніше вивченого матеріалу).        

 

2 шар: зоровий аналізатор – око (відкриваємо пелюстки другого шару і там зображення ока).

 

Вих.- Малята , що ви бачите на малюнку? (відповіді діток).                         2.1.Логічна гра «Неуважний художник»    

 

Мета гри: навчити діток знаходити та виділяти предмети, які не мають відношення до малюнку, розвивати просторове сприйняття, зорову увагу, спостережливість, сприяти позитивному ставленню до новорічних свят.                                               

Завдання гри : на малюнку намальована ялинка, яка прикрашена звичайними прикрасами (новорічні іграшки, дощик, серпантин, гірлянда…) та незвичайними(чайник, шкарпетка, фоторамка, іграшка, побутові речі…) прикрасами. Завдання в тому, щоб розповісти, які речі можуть бути на ялинці, а які ні !

Хід гри:                                                                                                              - А ось один неуважний художник захотів намалювати новорічну ялиноньку і все переплутав. Давайте разом з вами роздивимося і скажемо, що зайвого він намалював (проводиться гра, вихователь слідкує, щоб відповіді давалися повними реченнями).

 

3 шар: нюховий  аналізатор – ніс (відкриваємо пелюстки третього шару і там зображення носа).

3.1. Дидактична гра «Чарівні мішечки»

Вих.- Діти, маленькі казкові гноми загубили свої «чарівні мішечки». А давайте разом з вами перевіримо, що ж цікавого в них є ! Але дивитися в них не можна, бо вони чарівні і можуть засліпити очі. Як ви гадаєте, чим ще можна перевірити, що в мішечку ? (за допомогою носа). Зараз я роздам кожному із вас по одному мішечку, і ви по черзі понюхаєте і скажете, що в них, на вашу думку, знаходиться? ( в мішечки завчасно покладено: цедру мандарина, хвоя, випічка, шоколад,часник, парфуми, цибуля...).

Вихователь ставить навідні питання:

Як ти гадаєш, чим пахне? А що тобі це нагадує? З чим пов’язане? А тепер подивіться, у нас з вами є два кошика: один новорічний ( туди ми покладемо мішечки, які нагадують нам про Новий рік), а інший -  звичайний (туди складемо мішечки, які з Новим роком ніяк не пов'язані). Новорічний кошик залишимо у нас в групі, і коли нам захочеться згадати про це свято, ми дістанемо наші новорічні мішечки). Молодці, з завданням справились дуже добре!

4 шар: слуховий аналізатор – вухо (відкриваємо пелюстки четвертого шару і там намальовано вушко).

4.1. Музична гра «Незвичайні інструменти» (за методикою Карла Орфа)

(Діти підходять до столу з незвичайними інструментами, обирають інструмент і грають на ньому пор черзі. Потім кожний висловлює свою думку і говорить, що нагадує їм цей інструмент:

-      Пляшечки з водою  (різдвяні дзвіночки);

-       Шматочки пінопласту ( Дід Мороз іде по снігу);

-       Дуємо в горло пляшечки (новорічний вітерець).

5 шар: Дотиковий аналізатор (відкриваємо пелюстки п’ятого шару і там зображена рука).

Вих. – Діти, зараз я вам закрию очі, посаджу за стіл. Перед вами будуть лежати предмети. Вам необхідно обстежити предмети руками і визначити, що це таке?! (вихователь ставить навідні питання:- Який предмет за формою? Який він на дотик? З чого складається?  А що нагадує тобі цей предмет? Як ти думаєш, яким кольором може бути?   А на що ще він схожий? ( і так до тих пір, поки дитина не вгадає предмет, предмети повинні бути на святкову тематику  і не тільки).

6 шар: Смаковий рецептор – язик (відкриваємо пелюстки шостого шару і там намальований язичок).

6.1.Вихід казкового героя.

Під музичний супровід в гості до малят приходить сніговичок( роль виконує дитина) і приносить з собою: цукерки, апельсини, печиво, випічку, кутю…Пригощає діток і в кінці запитує: « Так яке ж свято на смак?» (поширені відповіді дітей).

7 шар: емоції (відкриваємо пелюстки сьомого шару і там намальований малюнок: «Весела зустріч Нового року»)

Вих. – Малята, а давайте пригадаємо, як вам добре було на святі!?

Арт-терапевтична гра «Пspan style=#xa;normalspan style=quot;Times New Romanодаруй ласкаву товаришу»

Хід  гри: діти стають в коло. А потім по черзі уявно відривають від серця долоньками трішечки свого тепла. І бережно передають товаришу просміхаючись. І так наступній дитині буде передаватися все більше і більше ласкавок.

8 шар: Серединка квітки (відкривається серединка квітки, а на ній сидять 5 маленьких сніжинок-слів. Діти підходять беруть сніжинку в свою руку і називають слово-асоціацію до слова «Свято».

Заключна частина.

1.Підсумок заняття – гри:

З яким словом ми познайомились за допомогою квіточки? А що найбільше запам’яталось вам зі свята ? А що найбільше вам подобається в святі? Який подарунок подарував Дід Мороз кожному з вас? А який нам всім? Що треба робити, щоб отримати подарунок під ялинку? Без чого (кого) Нового року не буває? (поширені відповіді діток).

 

Вихователь:

Зазуляк Наталя Олексіївна

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

Конспект заняття з емоційного розвитку з використанням арт-терапевтичних методик.

 

                                                  Вихователь: Забуга Т.І.

 

 

                                        Тема: «Вередуля, Вереда не приходь до нас»

 

 

Програмовий зміст:

Фізичний розвиток: заохочувати дітей бути вправними,  розвивати індивідуальні прояви творчості під час рухливих вправ; вдосконалювати свої моторні навички; удосконалювати дрібну моторику кисті.

Соціально-моральний розвиток: виховувати в малят позитивні                моральні якості; викликати осудливе ставлення до того, хто вередує; виховувати свідоме ставлення до своєї поведінки.

Емоційно-ціннісний розвиток: підтримувати прагнення радувати своєю поведінкою близьких, не засмучувати їх; викликати емоційний відгук на різні види запропонованих дорослим ігор; заохочувати до підтримки в групі доброзичливої атмосфери; корекція емоційної сфери, формувати задатки самоаналізу.

Пізнавальний розвиток: ознайомити дітей з негативними рисами характеру; формувати інтерес до власного внутрішнього світу.

Мовленнєвий розвиток: Вправляти дітей в утворенні слів із протилежним значенням ( антонімів); удосконалювати вміння малят відповідати на запитання; поповнювати словниковий запас назвами рис характеру, поведінки; скласти усно поради з гарної поведінки.

Художньо-естетичний розвиток: удосконалювати образотворчі навички; розвивати цікавість до завдань естетичного характеру; підтримувати бажання дарувати вироби, зроблені власноруч, своїм товаришам.

Креативний розвиток: розвивати творчість, уяву, вигадку та фантазію; заохочувати до прояву ініціативи під час образотворчої діяльності.

              Демонстраційний матеріал:  магнітофон, запис шуму та веселої музики, ялинка.

              Роздатковий   матеріал: дощечки, пластилін, стеки, рукавички, надувні кульки.

 

                                                Хід заняття.

 

1.     Психогімнастика «Сніжинка».

 

(Діти стоять на килимку в колі і за вихователем повторюють рухи) .

Прилетіла сніжинка

На мою долонечку –

 

(Діти простягають руки вперед).

Білесенька, легесенька

 

(Згинають пальчики).

                  По всіх пальчиках пройшла,

До мізинчика  не дійшла.

Вихователь:  Діти, а чому сніжинка не дійшла до мізинчика? (Відповіді дітей). Тому, що в нас ручки теплесенькі і сніжинка розтанула. Давайте візьмемося усі за ручки і відчуємо їх тепло, щоб воно дійшло до самого серця.

 

(Чути шум, тупотіння ногами, бурчання -  Не хочу, не буду, не вмію.)

Вихователь:  Діти, що це за шум? Хто так може казати?Ой, та це ж  Вереда вередує. Діти,  а до когось із вас приходив Вереда? Звісно, інколи він приходить до кожного з вас? А коли він приходить?

Коли вам хочеться вередувати?Давайте, підійдемо до столу, кожен із вас візьме шматочок пластиліну і зліпить свого Вереду. Яким ви уявляєте Вереду? Вереда у нас сердитий , брови насуплені, завжди розмахує руками.

 

2.     Вправа «Ліпимо скульптуру».

Вихователь:  Зліпили. Ой, які ви молодці, які чудові у вас вийшли Вередуни. Давайте кожен з вас придумає ім’я своєму вередуну і поставимо їх ось на дощечку, нехай вони побудуть на нашому занятті і можливо вони не захочуть більше вередувати.

 

3.     Вправа «Дзеркало»

Вихователь:  Діти, давайте  розіб’ємося на пари і один із вас буде дзеркалом, а інший вередою. Вереда буде кривлятись, тупотіть ногами, а дзеркала повинні точно відобразити вереду.

 

(Під веселу музику діти виконують вправу).

Вихователь:  Ну що, сподобалось вам бути вередою? Чому? А  чи сподобалося   на це дивитись і повторювати  дзеркалу?

 

(Відповіді дітей).

 

Вихователь:  Діти, хто з вас може пригадати  улюблені слова, які каже Вереда?  (Відповіді дітей).

Подивіться Вереда прикрасив ялинку своїми улюбленими словами,

 допоможіть мені перетворити  погані слова на гарні слова Слухняйлика.

 

4.     Дидактична гра «Навпаки»

Неслухняний –слухняний;

Нечепура –охайний;

Сльози – посмішка;

Плаче – сміється;

Вередує –займається справою;

Брудний – чистий;

Сумний – веселий;

Байдужий – чуйний;

Засмутитися – зрадіти;

Голосно – тихо.

     Вихователь:  Діти, зараз я вам розповім казку про Вередулю, але не просто розповім,  я хочу, щоб ми всі  разом опинилися у казці. Один, два, три в казці опинись.

Одного разу, діти всі збиралися на вулицю, всі слухняно одягали рукавички, лише Вереда вередувала, рукавички не вдягала. Вийшли дітки на вулицю, снігу радіють, сніжки ліплять. А вереда сумує на лавці.

 

 5. Гра «Сніжки» ( з повітряними кульками)

 Із доріжки до доріжки

Полетіли влучні сніжки

І почався білий бій,

Закрутився у сувій.

Закрутився, покотився

Під горою зупинився

Зверху сніг,

І знизу сніг

Де ніхто впізнати не міг,

Де чиї стирчали ніжки,

Ой, весела гра у сніжки!

 Вихователь:  Дітки, подобається вам грати в сніжки? Вередуля, а тобі цікаво гратися? (Ні.) Отже, якби ж ти не вередувала, рукавички  вдягла, разом з дітками б грала.

 

6. Вправа «Поради для вереди».

Вихователь:  Давайте подумаємо, і допоможемо перетворитися Вереді  на Слухняйлика . Які ми їй дамо поради? Що треба робити?

 

    (Відповіді дітей).

Молодці, гарні поради дали! Адже , щоб ніхто з нас не перетворитися на Вередуль, щоб такого з нами не трапилось,  ви повинні виконувати правила Слухняйликів:

1.     Слухатись батьків.

2.     Не ображати малюків.

3.     Поганих слів не казати.

4.     Різні рожиці не корчить.

5.     Не кричати, не вищати, а спокійно все казати.

Ну, що Вередуля, ти вже не будеш вередувати? Біжи швиденько одягай рукавички і ставай з дітками гратися в сніжки.

 

7. Етюд «Чемні діти та вередуля»

Вихователь:  Давайте всі разом покажемо «вередуль», а потім чемних дітей.

 

Діти виконують завдання.

     Вихователь:  Всі у нас такі хороші діти, так вміло показували вередуль та чемних дітей.  Але я хочу вам запропонувати прогнати вередуль з вас.

 

     8. Вправа «Вулкан» (арт-терапевтична).

 

Вихователь:  Діти ставайте в коло. Виберемо Вереду. В середину сяде вереда (вибрана дитина). Вереда спить, потім повільно підіймається, і поступово прокидається, що супроводжується гулом, який видає сама вереда і діти, які стоять у колі. Коли діти починають гудіти дуже голосно, вередуля різко підстрибує, піднімає руки догори, ніби викидаючи вереду.

Вихователь:  Діти, кого ми викинули? Так , звісно Вереду? Щоб вони до нас не поверталися, давайте будемо танцювати, веселитись і стрибати.

 

     9. Прощання « Веселі танці»

 

(Під веселу музику діти танцюють, а вихователь в цей час на вередулях із пластиліну, на обличчі  стекою робить посмішку).

Вихователь:  Поки ви танцювали, нашим вередулям стало соромно, вони відвернулись і перетворилися  на слухняйликів. Давайте ви ваших слухняйликів подаруєте своїм друзям, щоб вони теж ніколи не вередували.