с. Придніпровське. Придніпровський ДНЗ

   





Капітошки

ЗАНЯТТЯ В РАМКАХ МЕТОДИЧНОГО ТИЖНЯ 2015РОКУ

«МОЯ СІМ’Я»

 

Підготувала: Комура Ольга Михайлівна

 

Мета: Розширювати і закріплювати знання дітей про сім’ю: її склад, Вчити розповідати про своїх батьків, братів і сестер, взаємини між членами родини; продовжити вчити відповідати на тематичні питання дорослого; спонукати виразно розповідати віршовані тексти; вправляти дітей в руховій активності, поєднувати рухи та віршований текст. Виховувати доброзичливі та дружні взаємини між членами родини, любов та повагу до батьків.

                            

                                        Хід заняття 

Під музичний супровід діти заходять до групової кімнати.

Привітання:Другу руку простягни,

                     Посмішку усім пошли,

                     Добрий ранок!

                     Добрий день!

                     Нашу зустріч розпочнем.

Подивіться діти, яка незвичайна квітка з’явилась у нашій кімнаті. Давайте подивимось, що всередині квіточки (вихователь відкриває пелюстки квітки і знаходить там фотографії). Діти, що це в моїх руках? (відповіді дітей).

А хто зображений на цих фото? ( мама, тато, братик, сестричка).

Як ми можемо назвати одним словом всіх цих людей? (сім’я). Так, сьогодні ми з вами поговоримо про сім’ю.

   

Дидактична гра «Назви лагідно»- діти добирають пестливі слова: матуся, мамочка, татусь, таточко, сестричка, братик.

У кожного з нас є сім’я. Лагідна матуся, сильний тато, які піклуються про вас, люблять, допомагають, граються.

 Я  запрошую кожного з вас познайомити і мене і наших гостей зі своєю сім’єю. (Презентація сімей за фото або малюнком).

Які ви молодці. Запрошую вас відпочити і погратись.

Фізхвилинка.

Діти ходять по колу і промовляють:

У нас велика сім’я, у ній є не лише я (зупиняються) .

Вихователь: донечки (плескають у долоні дівчатка),

                      Синочки( плескають хлопчики).

Гра повторюється 2- 3 рази.

Скажіть діти, а ви допомагаєте своїм батькам? (відповіді).

Зараз ми перевіримо. В нас є уявна кімната і нам треба допомогти мамі скласти речі на свої місця. Працювати будемо за столами і виконувати вправу ручками тому нам треба їх розім’яти.

Пальчикова гра «Сім’я»

Хто прийшов - ми-ми-ми.

Тато, тато – це ти?- Так так так.

Мамо, мамо – це ти? Так так так.

Братик, братик – це ти? Так так так.

Ох сестричко це ти? Так так так.

Всі ми разом – так так так.

Дидактична гра «Склади на місця»

-         Куди ми покладемо сукню? (в шафу).

-         А де покласти книжку( на поличку).

-         Куди поставимо вазу( на стіл).

Діти працюють за столами виконуючи вправу.

Всі гарно справились із завданням, кімната чиста, мама задоволена.

Своїх рідних ми дуже любимо, бажаємо їм тільки добра.  Дуже часто люди звертаються до Бога з молитвою просячи для всіх членів сім’ї благополуччя, добра та здоров’я. Тож і ми попросимо своїй сім’ї добра.

О Боже мій дорогенький,

До тебе я ручки зношу,

Для мами, для тата здоров’ячка прошу,

Для діда, для баби, для всієї родини,

Послухай, мій Боже, малої дитини.

        

 

Ми чудово провели час, про кого ми говорили? Що вам запам’яталось найбільше? 

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ В РАМКАХ МЕТОДИЧНОГО ТИЖНЯ 2015Р

«ДРУЖБА – ЦЕ ВЕЛИКА СИЛА»

Підготувала Антошків Ольга Миколаївна

 

Програмовий зміст: вчити дітей у взаєминах з однолітками дотримуватися моральних норм і правил; справедливо оцінювати вчинки свої ти своїх товаришів, орієнтуючись на моральні цінності. Формувати у дітей уявлення про добро, щирість як основу дружби. Закріплювати вміння складати розрізні картинки. Розвивати мовлення дітей з даної теми, заохочувати давати відповіді на запитання. Виховувати повагу до друзів, доброзичливе ставлення один до одного.

Матеріал: розрізні картинки, пісні про дружбу, прислів’я та приказки про дружбу, готові заготовки для віночка дружби.

                                        Хід заняття

Діти! У нас сьогодні ніби свято,

гостей зібралося багато,

Ану ж на них ви подивіться

І веселенько усміхніться.

А тепер тихенько поверніться,

один одному всміхніться,

Ви з собою старання не забудьте взяти,

Сядьте всі рівненько, будемо починати.

Але до нас завітали дві сестрички Катруся та Марійка і пропонують вам насамперед послухати одну пісеньку. (звучить пісня про дружбу).

     - Малята, як ви думаєте, про що нам хочуть розповісти сестрички?

- Ви, напевно, вже здогадалися, що ми сьогодні разом з вами та нашими дівчатками поговоримо про дружбу і товаришування.

{C}-    Що таке дружба?

{C}-    З ким ви дружите? Що свідчить про вашу дружбу а ними?

{C}-    Як ви думаєте, мама, тато, бабуся, сестричка чи братик можуть бути вашими друзями? Правильно, рідні люди наші найближчі друзі. А чи може бути другом чужа людина?

-    Хто з вас ще не має друга?

-    Для чого людині потрібні друзі? Розкажіть про СВОЮ дружбу. (Розповіді дітей).

-    Ми з вами вже знаємо багато прислів'їв і приказок про друзів і дружбу. Давайте їх пригадаємо. Я почну, а ви продов­жіть.

 

}1. }Нема друга - знайди, а знайшов - ... (не загуби).

2. Дружба дорожча ... (за золото).

3.Дружба - мов дзеркало: розіб'єш - ... (не склеїш).

-    Як ви розумієте слова «Дружба дорожча за золото»?

    Дітки, а зараз сестрички пропонують вам послухати одну пригоду, яка з ними сталася.

 

М. Пригара

СВАРКА

Рано-вранці за дрібнички

Посварились дві сестрички.

Не чіпай моєї книжки!

Не бери ведмедя Мишки!

Віддай мені олівець,

Що поламаний кінець!

І шматок отої стрічки,

 І лялькові черевички.

В мій куточок не ходи!

Ми у сварці назавжди!

Посідали по куточках,

Надулися — глянуть страх!

А надворі дощ і вітер,

Дуже сумно так сидіти!

Де не глянеш — скрізь краплинки,

Навіть просвіту нема. ...

Почекали дві хвилинки,

Обернулись крадькома.

Вдвох відразу обернулись,

 Не хотіли, а всміхнулись.

Що за гра. на самоті?

 Вже й ляльки якісь не ті.

І забули всі дрібнички,

Помирилися сестрички.

-         Що за ситуація сталася з Катрусею та Марійкою?

}-         Як видумаєте, чи вчинили дівчатка правильно ?

-         Як би ви поступили в такій ситуації?

-         А чи знаєте ви вірші про дружбу? Давайте розповімо для наших сестричок, щоб у них більше не траплялося таких ситуацій. (діти розповідають вірші)

 

{-         А зараз дівчатка вас закликають трішки відпочити. (фізкультхвилинка)

                  Фізкультхвилинка «Дітки-молодці»

Діти виконують рухові вправи згідно з текстом.

Дітки наші — вправні, дітки-молодці,

Крокувати гарно вміють в нас усі. (Ходьба з високим підніманням колін.)

Весело всміхатись любо діточкам, (Діти, усміхаючись, крутять голівками.)

В коло шикуватись просто малюкам. (Малята разом з вихователем стають у коло.)

Ми Тут сумувати друзям не дамо —

Хоровод веселий враз заведемо.(Діти ведуть хоровод.)

Оплески, лунайте! Ніжки, тупотіть! (Зупиняються,   плескають   у   долоні   та   притупують   ніж­ками.)

Друзі, поспішайте, всі до гурту йдіть! (Заклично змахують руками.)

Що ж малята ви відпочили, а зараз давайте ми покажемо нашим сестричкам, що ми також знаємо, що таке дружба і як ми вправно вміємо складати картинки. (діти складають розрізні картинки про дружбу).

{C}-         Молодці! Малята а чи вмієте ви дружно гратись?

{C}-         Давайте покажемо нашим сестричкам як ми можемо весело та дружно грати у гру «Чарівний стілець»

      Ось стілець. Він не простий, а чарівний. Той, хто сяде на цей стілець, втрачає всі свої погані якості, у нього залишається лише все хороше, добре та красиве. Щоб це побачити, потрібно дивитися чарівними очима на того, хто сидить на стільці.

Діти розучують слова пісні - повторюють їх декілька разів.

(Діти стають у коло, в центрі якого стоїть стілець. Діти йдуть по колу і співають «Хто сьогодні найгарніший? Хто сьогодні найдобріший? Швидше, швидше ти з'явись! На сті­лець ти приземлись! А стілець не простий, а стілець чарів­ний!». Коли діти проспівають пісню, той, хто ближче за всіх до стільця, сідає на нього. Кожна дитина, по черзі, починаючи з того місця, де стоїть стілець, повинна сказати про того, хто сидить на стільці, щось добре і приємне. Гра продовжу­ється доти, доки всі діти не сядуть на стілець).

 

А зараз на згадку про наше заняття, я пропоную вам малята для наших гостей сестричок створити віночок дружби і подарувати їм для того,щоб ніяких прикрих історій у них більше не було. Тому підійдіть до столу і кожен із вас наклейте на віночок дружби часточку свого маленького, але доброго сердечка, для того щоб дружба дівчаток, подивившись на ваш подарунок тільки ставала ще міцнішою.(діти виконують колективну роботу)

{C}-         Що ж сестрички візьміть від наших малят подарунок. А всім вам пропоную взятися за руки та зробити велике коло.

Пригадаємо про що було наше заняття? Які завдання ви виконували? Дякую вам малята, ви сьогодні старалися, бажаю, щоб у кожного з вас була дружба міцна!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працюючи з дітьми старшого дошкільного віку 6-го року життя ми часто звертали увагу на основи безпеки життєдіяльності дитини. Це потрібно для того, щоб підвести дітей до розуміння, що для зростання необхідно правильно харчуватися, дотримуватися певного розпорядку дня, займатися загартуванням, фізичною культурою. Ознайомити  з правилами безпечного перебування в дитсадку, вдома, на вулиці. Роз’яснити, що користуватися побутовими приладами можна тільки разом з дорослими. Навчати правил дорожнього руху, поведінки у громадському транспорті. І для того, щоб донести цю всю інформацію до малят ми у своїй роботі часто використовували: спостереження, бесіди, обігрували різні проблемні ситуації, дидактичні, рухливі та сюжетно-рольові ігри, пошуково-дослідницьку діяльність. Наприкінці тижня безпеки було проведено анкетування батьків, з якого ми помітили, що вони також часто звертають увагу дітей на правила безпечної поведінки на дорогах, під час перебування вдома, під час надзвичайних ситуацій, а також під час перебування їх на природі. Протягом навчального року у нашому дошкільному закладі було проведено два тижні безпеки: осінній та весняний.

Під  час проведення весняного тижня безпеки були проведені такі заходи:

 

  Понеділок - «День довкілля»

Вівторок - «Вогонь друг – вогонь ворог»

   Середа - «День здоров я» 

   Четвер - «Правила дорожнього руху»

 П’ятниця - «Допоможи собі і другу»

 

 

 

 

 

 

 

                                

                                     Понеділок  - день довкілля

 Ранок.

Спостереження за сонцем: яскраво світить, гріє, удень припікає. Учити дітей накривати голову панамою, формувати уявлення про сонячні опіки, тепловий удар.

Рухливі ігри з вітрячками, стрічками. Дати дітям поняття про «добрий» і «сердитий» вітер.

Бесіда «Небезпека в природі, небезпечні рослини, безпека біля води»

Пошуково - дослідницька діяльність (ПДД): капнути на руку водяну краплину різної температури, відчути на дотик. Учити дітей не пити холодної води без дозволу дорослих.

 Спіймати комашку, розглянути її (метелик, сонечко, солдатик, коник). Учити розрізняти бджіл та ос і правильно поводитися з ними,

Заняття

«Бережи природу рідного краю»

Програмовий зміст: ознайомлювати дітей із проблемою забруднення довкілля; підвести до розуміння необхідності охороняти довкілля; формувати навички праці у природі, вміння самостійно приймати рішення, виконувати практичні дії, висти пошукову діяльність; розвивати почуття відповідальності за навколишній світ; виховувати любов до природи, уміння піклуватися про неї, нестерпність до забруднення довкілля.

д/ гра « Один дома»

 Прогулянка.

Спостереження за деревами, що ростуть поблизу. Звернути увагу дітей, як добре перебувати в тіні у спекотні дні, розповісти, як корисно вдихати запахи рослин.

 Гра-розвага « На чарівній галявині».

Обігрування ситуацій «Зламана гілка». «Зірвана квітка».

Послухати спів пташок, учити дітей розрізняти їхні голоси (шпаки, ластівки, горобці, ворони).

Ігри з піском, водою, камінням, люстерками, паперовими смужками, вітрячками, човниками. Формувати уявлення: вода друг, але може бути й ворогом.

 Рухливі ігри: «Пташенята й кіт», «Знайди свій будиночок». Учити дітей бути обачними під час гри.

 

Друга половина дня.

Ілюстрована бесіда «Стихійні лиха та правила поведінки при них»

д/гра «Стихійні лиха», «Зустріч з незнайомцем»

Читання віршів, потішок, закличок про сонце, дощ, вітер.

Прогулянка.

Рухливі ігри: «Діти в лісі;», «Відгадай, хто де кричить».

Спостереження за тваринами на вулиці. Бесіда «Чужа собака». Учити правильно поводитися з ними. Розповісти про бездомних тварин та небезпеку спілкування з ними.

Консультація для батьків «Правила безпечної поведінки в природі»

                                      

 

                                   Вівторок – день здоров‘я

Ранок

 Бесіда «Що таке здоров‘я?»

Спостереження за перехожими та їхнім  одягом. Чому люди стали легше одягатися? Для чого це потрібно?

Дидактична гра «Що й коли треба робити». Закріплення навичок миття рук перед їжею, полоскання рота після їжі, користування серветкою. «Їстівне – неїстівне»

Мовна гра «Як я борюся з мікробами»

 Рухливі ігри: «Не запізнюйся», «Дострибни до прапорця».

Заняття.

 «Вітаміни це корисно».

Програмовий зміст: формувати уявлення дітей про корисні та шкідливі продукти, про значення та вплив повноцінного харчування на стан здоров‘я людини; учити дітей передавати словами свій фізичний та психічний стан, вживати у мовленні назви продуктів харчування та напоїв; розвивати здатність до самоконтролю власного здоров‘я та харчування; виховувати прагнення малюків бути здоровими, веселими, енергійними.

Гра – драматизація казки Чуковського «Лікар Айболить»

 Прогулянка .

Праця дітей на грядці (виривання бур‘яну )

Психогімнастика «Неслухняні ведмедики» Учити дітей бути охайним. Не бруднити одяг на вулиці.

Проведення естафетних змагань із однолітками «Ми кмітливіші»

 

 

Друга половина дня.

Сюжетно-рольова гра «Сім'я, похід  в аптеку». Закріплювати вміння дітей дотримуватися правил поводження у громадських місцях.

Перегляд ілюстрацій та відео презентацій

 Спортивні змагання з батьками

Анкетування для батьків «Безпека дитини»

Мета: з ясувати ставлення батьків до проблеми обізнаності щодо чинників небезпеки життя та здоров я дитини, наявність умов максимальної безпеки для дитини вдома.   

Консультація для батьків «Як зміцнити здоров‘я дитини?» 

 

 

                                    

 

                         Середа  - вогонь друг – вогонь ворог

Ранок

Бесіда «Вогонь злий, вогонь добрий»

Екскурсія – огляд куточку пожежної безпеки. Ознайомити дітей із засобами необхідними при гасінні пожежі (вогнегасник. Відро,пісок,лопата)

Д\ гра «Хто правильно викличе пожежників»

Дид. Гра «Склади предмет» (з геометричних фігур).

Заняття

«Небезпечний  вогник».

Програмовий зміст: формувати у дітей обережність та вміння передбачати наслідки своїх дій; дати поняття про те, що сірники в жодному випадку не повинні слугувати іграшкою, користуватися ними можуть тільки дорослі; розвивати почуття відповідальності за себе та свої вчинки; навчати як діяти в надзвичайних ситуаціях, надавати допомогу;виховувати витримку та емоційну рівновагу.

Зустріч із пожежниками.

 

 

 

Прогулянка

Рух. Ігри «Хто швидше», «Хто  позвав», «Хто далі кине».(біг, окомір,увага, витримка)

Інтерактивна робота з динамічним матеріалом (вода, вогнегасник) «Якщо виникла пожежа» (по підгрупах).

Естафетні змагання «Сміливі пожежники»

 

Друга половина дня

Бесіда «Безпека побуту та електроприлади». 

Перегляд відео презентацій «Обережно вогонь!»

Гра – вікторина «Відгадайка» (загадки про електроприлади, розповідь про їх призначення).

Дид. Гра «Це потрібно, щоб…» (призначення предметів)

Рух. Ігри «Не наступи», «Ми – веселі діти».

СХД «Як врятуватися від пожежі».  Виставка дитячих робіт.

 

 

                            

 

                            Четвер  - правила дорожнього руху

 

Ранок

Спостереження за транспортом, який рухається повз територію дитячого садка (вантажні, легкові автомобілі). Дати уявлення про правила дорожнього руху.

Бесіда «Автомобіль і довкілля»

 Розглядання непередбачуваних ситуацій зі звірятами на дорозі за серією картин «Азбука дорожнього руху».

Рухлива гра «Кольорові автомобілі».

 Вікторина «Школа пішохідних наук»(правила,знаки, вирішення проблемних ситуацій).

Заняття,

 «Перехрестя».

 Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей правил поведінки на дорозі; закріпити знання щодо правил переходу вулиці, значення правил дорожнього руху; познайомити дітей з місцем перетину вулиць «перехрестям», рухом транспорту по ньому, поведінкою пішоходів при переході через дорогу; закріпити знання дітьми дорожніх знаків, розвивати мислення, уважність, самоконтроль; виховувати увагу при переході вулиці.

Прогулянка.

Цільова екскурсія до проїжджої частини дороги та зупинки громадського транспорту .

 

ТРВЗ «Випадок на дорозі…», «Що було б, якби…»

Тренінг «Лабіринт дорожніх знаків"

 

 

Друга половина дня.

Читання віршів про світлофор, дорожні знаки, правила для водіїв і пішоходів.

Настільні ігри: «Транспорт».

Д/гра «Дорожні знаки»

Конкурс дитячих малюнків «Світлофор Моргайко на друзів чекає, малюків кмітливих надто поважає».

Перегляд відео презентацій «безпечна поведінка».

 

 

 

 

 

                                       П‘ятниця  допоможи собі і другу

 

Ранок

Бесіда на тему «Правила надання першої допомоги». Вчити дітей надавати необхідну допомогу при різних невеликих травмах, а також звертатися по допомогу дорослих в різних життєвих ситуаціях.

Д\гра  «Дорослі, допоможіть»

Заняття «Якщо ти загубився»

Програмовий зміст: учити поводитися з незнайомими людьми обачливо, увічливо; учити без дозволу дорослих не розповідати про свою сім‘ю, місце проживання; продовжувати вчити звертатися по допомогу до незнайомих дорослих, якщо поруч немає близьких; учити обирати серед дорослих осіб, які з дітьми, у військовій чи міліцейській формі, звертатися по допомогу до водія у транспорті, продавця -  у магазині тощо;учити звертатися, висловлювати своє прохання голосно, чітко; виховувати обачливість, ввічливість.

Дид. Гра «Як вчинити?» ( братик захворів, поганий настрій, сестра вчить уроки).

Рух. Ігри «Знайди пару», «По рівненькій доріжці» (увага, ходьба один за одним).

Режисерська гра «Про сірого вовка та нерозумних козенят».

 

Друга половина дня

Вистава «Азбука безпечної поведінки»

Сюжетно рольова гра «Лікар Айболить»

Рух. Ігри «Битва повітряних кульок», «Швидше до мене».(увага, кмітливість)

Проведення об‘єктового тренування з відпрацюванням дій під час пожежі.

Розв’язання проблемних ситуацій:

Незнайомі люди дзвонять у двері і просять відчинити:

-      Листоноша приніс телеграму;

-      Слюсар прийшов ремонтувати кран.

  

 

 

НА ПЛАНЕТІ ЦИФР

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

 

Підготували : Комура О.М.

                                                                            Антошків О.М.

2014р.

Мета: Вчити проявляти інтерес до комп'ютера – його будови, функцій, можливостей, різноманітних комп'ютерних ігор; свідомо обирати спосіб дії, приймати особливі умови, які пропонує комп'ютерна технологія.  Закріпити знання дітей про цифри у межах від 1 до 9 та 0, а також склад чисел, вчити запамятовувати їх, послуговуючись прийомам ейдетики (асоціювати цифри з предметами, тваринами, казковими персонажами). Розвивати творчу уяву, пізнвальні і творчі здібності. Виховувати здатність  розмірковувати, варіювати, використовувати попередній досвід.

Демонстраційний матеріал: цифрові малюнки, картки з написаними цифрами та їх дзеркальне відображення. Роздатковий матеріал: картки на яких зображенні певні предметні малюнки, картки з цифрами( від 1 до 9 і 0 ), вирізані з картону «сліди» з написаними на них цифрами ( від 1 до 9 і 0 ), аркуш паперу і олівці.

 

                               Хід заняття

Цифри – справа непроста,

Цифри – справа не легка.

Це – початок знань лічби,

Це – цікаво лиш почни.

Діти скоро всі ви підете до школи. Щоб добре вчитися, потрібно вміти швидко розвязувати математичні задачі, відгадувати загадки. Сьогодні пропоную вам перевірити ваше вміння відгадувати загадки. За кожну правильну відповідь будете отримувати фішку: в кого буде найбільше фішок переможе і отримає приз. Згодні?

Вона така тонка, як спиця, Це є цифра …(одиниця)

Витанцьовує вона на папері гопака. Шия, наче в гусака, Це є діти, цифра …( два)

З промінцем метелик встав, крильця сонцю показав,

Подивись уважно ти і побачиш цифру …( три)

 

Ця зібралась у танок, ручку праву на бочок,

Горда дуже й неговірка, Всі вгадали  -це… (четвірка)

 

Ніжку бубликом зігнула, ручку вправо простягнула,

Також вийшла погулять на папері цифра …( пять)

 

Дуже схожа на дверний замок: знизу кружечок, а внизу гачок, сусідка її – величава пятірка, а незнайомку назвали …(шестірка)

В неї є одна нога, а сама, як кочерга.

Цифра ця відома всім, а як зветься вона? (сім)

 

Два кільця, що без краю і кінця, один на одному стоять іпро себе гомонять: « А чи знають діти, яку цифру ми складаєм?»

Вгадаєм залюбки, хто не знає…( вісімка)

 

Ця весела дуже цифра, наче акробатка в цирку. Стане головою вниз, і шестірка вже дивись. Дуже важко розпізнати, та ми будемо вже знати, що весела акробатка – це відома всім.. (девятка).

2. Д\гра «Живі цифри».

Діти за допомогою цифр закріплюють склад чисел.

3. Знайди « сховані цифри»

Діти отримують картки. На яких зображені предметні малюнки, картки з цифрами (від 1 до 9).

Запропонувати дітям розглянути уважно по черзі картки з предметними малюнками і знайти, у яких малюнках сховалися різні цифри. Пояснити чому. Запропонувати під кожним малюнком викласти цифру, яку їм цей малюнок нагадує.

4. « Оживи»  цифру

Потрібно закінчити малюнок так, щоб вийшов певний предмет.

Наприклад: 8 – сніговик,  метелик, пісочний годинник, лялька, кеглі, окуляри, ножиці.

Перемагає найоригінальніший малюнок.

5. Д\гра «Допоможемо Машеньці»

За допомогою компютерів  діти виконують різні математичні вправи.

6. Гра « Не замочи ніг»

А тепер діти треба пройти по «слідах», стаючи по порядку на кожну цифру від 1 до 9 і 0, повертатися – у зворотному напрямку .

 

7. Розшифруй напис.

Діти отримують малюнок, на якому зображені певні предмети.

Наприклад: коса, свічка , вигнута змія, перевернутий замок, перевернутий стілець, гітара, бублик, колесо.

Запропонувати дітям уважно розглянути малюнки і розшифрувати, які цифри сховані в ньому. Викласти картки з цифрами.

8. Розгадай ребуси.

9. Знайди невідомі цифри

Біля написаної цифри така сама, тільки у дзеркальному відображенні.

Погляньте діти картки з загадковими написами. Пропоную вам розшифрувати кожен з них і вкласти у вільну клітинку картку з відповіддю.

10.Гра « Цифрові малюнки»

За допомогою цифр намальовані обличчя людини, півень, зайчик. Назвіть, з яких саме цифр зроблені малюнки? Викладіть картками цифри. Які зустрічаються на малюнках.

11.Гра «Склади тваринку з геометричних фігур. (робота за комп’ютером).

Ось і підійшло до кінця наше заняття. Всі ви гарно впоралися з всіма завданнями. Пропоную підрахувати свої фішки і озвучити в кого скільки.(діти підраховують свої фішки, називають цифру).

Ви великі молодці. За гарну роботу. Як і обіцяла приз.

 

 

ПРАКТИКУМ ДЛЯ БАТЬКІВ

ІГРИ НАПРАВЛЕНІ НА РОЗВИТОК УЯВИ І ФАНТАЗІЇ ДОШКІЛЬНИКІВ

Мета: Покращити дружні відносини під час роботи і по закінченню практикуму, сформувати хороший психологічний клімат в групі; надати допомогу батькам в опануванні ігор для розвитку фантазії, пам’яті, уваги; навчити ігровим прийомам, активізувати знання батьків про значення розвитку зв’язного мовлення.

  1. Гра – розминка « Австралійський дощ» 5хв.

Мета: забезпечити психологічну розгрузку учасників.

Хід вправи

Учасники стають в коло . Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Тоді давайте разом послухаємо який він. Зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої рухи. Як тільки вони повернуться до мене, я передаю наступні. Слідкуйте уважно.

В Австралії піднявся вітер. (ведуча тре долоні)

Починає накрапати дощ. (клацає пальцями)

Дощ стає сильнішим. (почергові хлопки по грудях)

Починається справжній ливень. (хлопки по бокам)

А ось і град – справжня буря.( тупотіння ногами)

Та що це? Буря стихає. (хлопки по бокам)

Дощ втихає. (хлопки по грудях)

Маленькі краплинки падають на землю.( клацаємо пальцями)

Тихо шелестить вітер. (потирання долонь)

Сонце! (руки вгору)

Питання для обговорення: Чи легко вам було виконувати завдання? Не плутались ви під час виконання вправ? Ваші відчуття після вправ?

  1. Вправа « Групове число»

Зараз ми перевіримо, наскільки організовано і згуртовано ви вмієте працювати в команді, спільно. Працюючи плече до плеча, дуже важливо розуміти один одного без слів. За командою ведучого « один – два – три» всі учасники показують будь - яке число від одного до п’яти. Необхідно за дві хвилини прийти до однакового результату, при цьому не перемовляючись, не жестикулюючи. Команди подаються чітко.

Із всіх знань та вмінь самим головним і необхідним для життя є вміння чітко, зрозуміло, гарно говорити рідною мовою. Все своє життя людина удосконалює свою мову.

Оволодіння зв’язною мовою, розвиток фантазії, уяви є важливою умовою якісної підготовки до школи. Головною складовою цієї роботи являються  цілий ряд ігор та вправ.

  1. Гра « Збільшення – зменшення»

Ми маємо чарівну паличку, вона може збільшувати або зменшувати все, що ви захочете. Щоб вам хотілось збільшити, а що зменшити? ( відповіді батьків).

А ось як відповіли ваші діти.

  1. Гра « Зоопарк»

Учасники гри отримують картинку з зображенням, не показуючи один одному.  Кожен повинен описати свою тваринку, не називаючи її, за таким планом

Зовнішній вигляд; Де живе? Чим живиться?

  1. Вправа « Гарна тваринка»

Мета: вирівнювання емоційного стану.

Всі учасники стають в коло та беруться за руки. Ведучий тихим голосом промовляє « Ми одна велика, гарна, добра тваринка. Давайте послухаємо, як вона дихає!». Всі прислухуються до свого дихання та дихання сусіда. « А тепер подихаємо разом !». Вдих – всі роблять крок вперед, видих – крок назад. Вдих – всі роблять два  кроки вперед. Видих – два кроки назад.

  1. Вправа  « Чого і тобі бажаю»

В довільному порядку по колу, від учасника до учасника, передається мяч зі словами « У мене найкраще всього получається  ( наприклад готувати, малювати, фарбувати ), чого і тобі бажаю.

Ця вправа допомагає краще пізнати (отримати інформацію) один одного.

7.Вправа « Запамятай картинки»

Батькам пропонується запамятати 10 картинок. Наприклад:  автомобіль, цукерка, олівець, велосипед, стіл… На протязі декількох секунд дорослі запамятовують, а потім називають картинки які запамятали. Всі інші перевіряють.

 

Притча о двух ангелах.

Мета: надання допомоги батькам по відношенню до своїх дітей та оточуючого світу; подолання негативних емоцій до власних дітей.

Однажды по земле путешествовали два ангела старый и молодой. В один из вечеров, уставшие и обессиленные, они попросились на ночлег в дом к богатому человеку. Он пустил странников, но, будучи скупым и негостеприимным человеком, предоставил им ночлег в сарае.Там было холодно, темно, сыро. Несмотря на усталость, молодой ангел долго не мог уснуть. А когда ему все-таки удалось погрузиться в сон, его вдруг разбудил какой-то шум.Проснувшись, он увидел, что старый ангел старательно заделывает дыру в стене. Молодой ангел был удивлен, он несколько раз предлагал старому бросить это дело и постараться отдохнуть перед предстоящей дорогой, но получал упорный отказ.

Утром молодой ангел, не скрывая любопытства, спросил у старого:

- Зачем ты помог этому человеку, ведь он так плохо обошелся с нами?

- Не все является тем, чем кажется, - ответил его спутник.

На следующий вечер, подыскивая ночлег, путешественники остановились у дома бедного человека. Хозяин радушно встретил их, поделился своим ужином и даже предоставил единственную кровать в доме, а сам с женой ушел в сарай.

Утром ангелов разбудил крик хозяина и плач его жены. Оказалось, что в эту ночь умерла их корова - единственная кормилица и надежда семьи.

Молодой ангел, испытывая крайнее удивление, обратился к старому:

- Почему ты не поможешь бедному человеку? - сказал он. - В прошлый раз ты помог тому, кто так плохо обошелся с нами, а в этот раз ты бездействуешь, когда в твоих силах спасти эту семью?

На что старый ангел ответил:

- Не все является тем, чем кажется! Продолжая путешествие, молодой ангел никак не унимался, он упрекал старого ангела, обвинял его и не мог смириться с происшедшим.

- Не все является тем, чем кажется, - ответил в третий раз старый ангел. - В прошлую ночь, когда мы были в доме у богатого человека, я увидел в стене сарая клад - и замуровал его, чтобы тот не достался хозяину дома. А в эту ночь приходила смерть за женой бедняка, и я откупил ее, отдав корову.

 

Маємо надію, що ця притча допоможе вам глянути на свою дитину іншими очима і для вас відкриється весь світ. Памятайте, що немає в світі поганого та хорошого. Все залежить від того, як ви на все це поглянате.

 

  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкрите заняття в рамках тижня взаємовивчення досвіду

 
 

« В ГОСТЯХ У МАЙСТРИНІ»

Заняття для дітей молодшого дошкільного віку

 

Мета: Познайомити дітей з народними ляльками, їх назвами;  давати зв’язну відповідь на запитання вихователя згідно теми; збагачувати словник дітей словами: тканина, бавовна, льон, ситець. Учити розуміти та уживати узагальнюючі поняття тканина, одяг. Вправляти в обстеженні предметів, знаходити відмінне, розрізняти колір, величину. Викликати позитивні емоції від результату виконаної роботи.

 

 

                                     Хід заняття

 

Доброго дня, діти! Я – Майстриня. Запрошую вас до себе в гості. Майстринею мене називають тому, що я люблю робити все своїми руками. У мене дуже багато цікавого ви можете побачити та навчитися. І зараз я хочу познайомити вас зі своїми давніми подружками. Хочете дізнатися хто це? ( відповіді дітей)

 

( Майстриня дістає зі свого кошика ляльку – Мотанку)

 

Діти хто це? ( відповіді дітей)

Вірно, це лялька. Зроблена ця лялька своїми руками. Є ляльки, які ми купуємо в магазині, а найкращі ті ляльки, які ми зробили самі. Лялечка наша не одна, в неї є подружки. Підходьте ближче, я вас познайомлю з ними.

Перегляд відеофільму «Роксоланія»( Майстриня називає ляльок з її колекції: лялька – Мотанка, лялька – Північна Берегиня, лялька – Господарочка, лялька – зерно вушка, лялька Ангел). Чи подобаються вони вам? ( відповіді дітей).

Яка лялька сподобалась найбільше? ( відповіді дітей)

Так ляльки чудові! Я пропоную і вам дітки перетворитися на деякий час на лялечок.

 

Вправа перевтілення « Я лялька»

Уявіть себе ляльками.

1.      Лялька рухає лівою рукою, а тепер правою рукою.

2.      Лялька просувається вперед

3.      Лялька повертає голову вправо, повертає вліво.

4.      Лялечка обертається навколо себе, начебто танцює.

5.       

Молодці! А зараз ви знову діти. Давайте уважно роздивимось наших лялечок

-          . В що вони одягнені? ( сорочка, спідничка, фартух, хустка)

-           З чого зроблено одяг ляльок? ( тканина) Вірно. Зараз я вам покажу, які бувають тканини. Ви її торкнетеся, відчуєте. Ця тканина називається бавовна, а ця льон, це ситець. Тільки з таких тканин можна виготовляти наших ляльок.

( Майстриня пропонує дітям повторити назви тканин)

-          Подивіться, діти уважно, що ще відмінного в тканині крім назви. ( колір, величина).

-          Якого кольору наші тканини? Покажіть мені великі клаптики? ( маленькі)

-           Щоб зробити ляльку потрібна не тільки тканина, а й нитки. Нитки теж бувають різного кольору та міцності.

-           Нитки якого кольору ви бачите у мене в кошику? ( відповіді дітей)

-          Запрошую вас пограти з ниточками

 

Гра « Вправні пальчики»

 

Діти я приготувала вам невеличке завдання. З набору різних предметів треба обрати ті, які ми використовуємо для виготовлення ляльок.

( на столі під серветкою лежать нитки, олівці, яблуко, ножиці, тарілка, тканина)

Молодці ви вірно виконали завдання. А тепер ще пограємо.

 

Гра « Голка та нитка»

 

Добре ниточки за голочкою рухаються, міцно тримаються. Своїх ляльок я дарую друзям, знайомим. І вам хочу подарувати, та дещо не встигла доробити. Якщо ви допоможете мені, то і у вас будуть  ляльки зроблені власними руками. Допоможете? ( відповіді)

Тоді до роботи. Сідайте за столи я дам вам лялечок. Погляньте які вони гарні. Що є в нашої ляльки ( голова, хустка, спідниця, ручки, фартушок, хустка)

Щоб лялечка стала ще кращою її прикрасимо стрічкою, яку зав’яжемо  на шийці у ляльки

( діти виконують завдання)

Подобається вам лялька? А яке ім’я ви їй дасте?

Час плине швидко беріть  своїх ляльок і до нових зустрічей.

Підготувала: Комура Ольга Михайлівна

                 

 

                        

/divquot;Times New Roman CYR/pmargin-top:0cm;margin-right:0cm;margin-bottom:0cm;

nbsp;