Консультпункт

Чи можна відвідувати дитсадок без щеплень?

Дітей, які не отримали профілактичні щеплення за віком, відмовляються приймати до дитсадків. У Міністерстві охорони здоров’я надали роз’яснення щодо цього питання

Відповідно до статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому перебуває дитина за медичним наглядом, повідомили у МОЗ.

Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Отже, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється, повідомляють у МОЗ.

Дошкільний навчальний заклад за рішенням відповідних лікарів мають право відвідувати діти, які отримали необхідні щеплення з порушеннями установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями.

Отримати необхідні щеплення можна у закладі охорони здоров'я, де спостерігається дитина. У разі відсутності даної медичної довідки у дітей дошкільного віку, в цьому медичному закладі створюється імунологічно-щеплювальна комісія, яка визначає графік проведення недостатніх щеплень кожній конкретній дитині.

Також, рішення щодо прийняття дитини до дитячого садка без певного набору щеплень може приймати керівник освітнього закладу. У такому випадку батьків необхідно попередити про необхідність забирати дитину з дошкільного закладу на період підвищення епідеміологічної ситуації, підкреслили у міністерстві охорони здоров’я України.

У травні цього року Міносвіти видало лист, адресований керівникам навчальних закладів: «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу»№1/9-389 від 25.05.11 року. Документ говорить про те, що дітям, які не щеплені (навіть через відмову батьків), лікарсько-консультативна комісія може дозволити відвідувати дитсадки. Цитуємо:

«Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №43429.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

Враховуючи вище зазначене, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини без відповідних профілактичних щеплень суперечить діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу».

Лист Міністерства освіти не є вищим за закон, який говорить про те, що дитячі заклади повинні відвідувати щеплені діти. Але якщо відповідальність на себе при цьому візьмуть лікарі і видадуть необхідну довідку для відвідування дитсадка, дитина буде прийнята. Тобто потрібен висновок лікаря